[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciężarówki Kraz w walce ze skutkami wybuchu w Czarnobylu

26 kwietnia minęła kolejna rocznica wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie, ówcześnie wchodzącej w skład ZSRR.

Fot. Producent

KrAZ i jego pracownicy, jak wiele ukraińskich firm i osób w nich zatrudnionych, byli w samym środku tej katastrofy. Poza 300 pracownikami fabryki samochodów, wysłanymi na niebezpieczny teren w odpowiedzi na katastrofę jądrową, Kremenczug Automobile Plant, zbudował specjalne wywrotki KrAZ-256B1 z ołowianą kabiną, bardzo szybko dostarczone tam wniosek rządu krajowego. 18 tych pojazdów specjalnych, opartych na masowo produkowanym wówczas typie 256B1, zostało opracowanych i zmontowanych przez pracowników KrAZ w czasie krótszym niż miesiąc. W wymaganiach rządowych podano m.in., że będą one wykorzystane do wydobycia radioaktywnych odpadów oraz dostarczenia materiałów budowlanych do wzniesienia tzw. sarkofagu w Czarnobylu 4. Te wymagania zostały wzięte pod uwagę przy projektowaniu tych aut.

REKLAMA

32 lata po wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu Ukraina pamięta o tych wydarzeniach. Podczas gdy jednak większość ludzi wróciła, lecz 18-tonowe ołowiowe wywrotki KrAZ-256B1 nigdy wrócić nie mogły. Zostały "pochowane" w specjalnym miejscu pochówku w wiosce Burakovka w pobliżu elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij