REKLAMA

Ciężki DAF CF 530 HD-Combi dla Vandervalk Degroot

Vandervalk degroot, specjalista w zarządzaniu ściekami, niedawno wprowadził do użytku czteroosiowy samochód DAF CF 530 8x4*4 FAW do czyszczenia kanalizacji z pompą próżniową HD (High Pressure) Combi. To najcięższy i najpotężniejszy wariant tego rodzaju, jaki ta firma ma w swojej flocie, ze zbiornikiem na czystą wodę o pojemności 7 m3 i zbiornikiem na ścieki o pojemności 15 m3. HD Combi jest stosowany w przemyśle petrochemicznym w Botlek, Pernis i Moerdijk. Nadwozie i kabina spełniają liczne wymogi bezpieczeństwa. Pojazd został dostarczony przez dealera DAF – Van Hooft Bedrijfswagen B.V.

DAF CF 530 HD-Combi Producent

John Witkamp, dyrektor generalny Vandervalk Degroot, mówi „Jest to Combi z certyfikatem ADR/SIR, więc jest przeznaczone do czyszczenia przemysłowego. Mamy więcej HD Combi, ale nie tak ciężkich i mocnych jak to. Chcieliśmy kombi o większej pojemności. Jest to przyjemne i wydajne w pracy w przemyśle petrochemicznym, gdzie głównie go używamy”.
DAF CF 530 może przetransportować łącznie do 22 m3 czystej i brudnej wody. Służy do czyszczenia kanałów ściekowych i rur z wodą dostarczaną pod wysokim ciśnieniem. Witkamp „To wspaniale, że firma DAF może dostarczyć moc silnika do napędzania potężnej jednostki HD i pomp. 530 KM okazuje się więcej niż wystarczające, a przy czterech osiach masa jest dobrze rozłożona. Nowy Combi spełnia wymogi bezpieczeństwa stawiane w przemyśle petrochemicznym. Trzeba wziąć pod uwagę przepisy dotyczące transportu substancji niebezpiecznych i zapobiegania niebezpieczeństwu wybuchu. Wyposażony jest również w najnowsze dodatki techniczne, takie jak pilot. To jest dobre dla ludzi, którzy będą z tym pracować ”.

Główny dostawca – DAF

Dla vandervalk degroot zakup ten pozostaje kluczowy też z innego powodu. Kwestia dotyczy tego, że DAF może dostarczyć podwozie do tego specjalistycznego i ciężkiego HD Combi. Od prawie 60 lat DAF jest mianowicie głównym dostawcą tego podmiotu. „W zeszłym roku ponownie zdecydowaliśmy się na odnowienie floty przez firmę DAF, ponieważ ta marka i dealer mają specjalistyczną wiedzę na temat naszych pojazdów specjalnych. Nic nie bywa u nas standardem. Dzięki firmie DAF możemy płynnie przełączać się w kwestii drobnych zmiany w podwoziu pod naszą specjalistyczną zabudowę, którą projektujemy i wykonujemy we własnej fabryce w Waalwijk w Grootvalk BV oraz wraz z naszym partnerem Dietmar Kaiser z Lichtensteinu. Cały korpus pojazdu do sprzątania oraz cała elektronika i mechanika precyzyjna są produkowane w tych lokalizacjach”.

REKLAMA

Niskie koszty utrzymania – DAF dotrzymuje obietnicy

Możliwość uzyskania korzystnych kosztów utrzymania to kolejny plus dla degroot vandervalk. Witkamp: „DAF może to zrobić! Po prostu zawsze ma to sens. Rozdający odgrywa w tym dużą rolę. Silniki DAF także wyróżniają się niskim zużyciem paliwa. To dla nas dość ważne, bo jako firma jesteśmy na 5-tej skali CO2, która jest najwyższa. Kierowcy chwalą firmę DAF za ergonomię i przestrzeń. Lubią prowadzić te auta. Ich satysfakcja z pewnością liczy się przy wyborze”.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA