[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciężkie terenowe podwozia w układzie napędowym 10x10 Cz.8

W ostatnim okresie w sferze bardzo specjalizowanych odmian o nietypowo rozwiązanym m.in. układzie napędowym Tatra część prac projektowo-inżyniersko-wykonawczych skierowała do specjalnie wydzielonej spółki TALOSA s.r.o. Jest to niezmiernie elastyczny w funkcjonowaniu i formalnie niezależny podmiot, usytuowany na terenie zakładów Tatra Trucks a.s. w Koprzywnicy.

Tatra Percheon Fot.Producent

Został założony w 1995 roku jako w 100% spółka zależna – filia Tatra a.s. i pierwotnie koncentrował się wyłącznie na obsłudze logistycznej firmy matki. Ponieważ w 1998 roku, po 100 latach wytwarzania bez przerwy, Tatra w ogóle zrezygnowała z budowy aut osobowych, TALOSA s.r.o. przejęła część technologii produkcji silników oraz odpowiedzialnych za to wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Następnie stopniowo stawała się wytwórcą prototypowych części silników, skrzyń biegów, mechanizmów różnicowych, zespołów kół oraz kompletnych jednostek napędowych Tatra V8 dla celów sportowych – motocrossu. W rezultacie zaczęła dostarczać prototypy napędów pomocniczych dla specjalnych podwozi Tatry oraz wyczynowych rajdowych ciężarówek Tatra 4x4 DAKAR.

Nowość w zakresie komponentów układu napędowego stanowi Percheron – innowacyjny napęd pomocniczy instalowany w 5-osiowych podwoziach Tatra 10x10, czyli ze wszystkimi pięcioma osiami napędzanymi. Percheron przekazuje moment obrotowy, który napędza osprzęt i wyposażenie dodatkowe oraz służy do napędu wersji 10x10 podczas przemieszczania się między miejscami. W USA taki projekt jest uważany za “One Engine Truck” - „Ciężarówka z Jednym Silnikiem”, co oznacza, że zastosowano tu wyłącznie jeden duży silnik do napędu pomp i żaden inny mniejszy silnik nie okazuje się niezbędny do napędu samochodu. Ten innowacyjny wyrób opracowano na życzenie klienta. Na początek powstały dwa prototypy pomocniczego napędu Percheron, następnie poddane serii intensywnych testów.

REKLAMA

Projekt o nazwie "Zwiększając innowacyjność procesów produkcyjnych w TALOSA s.r.o. ze szczególnym skupieniem się na produkcji dystrybucji przesyłania PERCHERON“ otrzymał współfinansowanie ze strony Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Przedsiębiorczość i Innowacje (projekt No. 4.1 IN04/1007).

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij