REKLAMA

Continental zaprezentował nowe serie ogumienia: Conti Cross Trac i Conti Earth.

Nowe ogumienie Conti Cross Trac do samochodów ciężarowych i Conti Earth do pojazdów terenowych oraz usługi współtowarzyszące takie jak pomiar ciśnienia i temperatury opon
stanowią kompleksową ofertę dla samochodów ciężarowych używanych na placach budów.
Więcej o tych nowościach mogliśmy się dowiedzieć podczas Continental Construction Innovation Day w połowie kwietnia w hiszpańskiej Maladze.

Producent
Fot. Producent

Conti Cross Trac

Hossa na rynku budowlanym jest czynnikiem zwiększającym zapotrzebowanie na sprzęt specjalistyczny taki, jak koparki, ładowarki czy pojazdy ciężarowe obsługujące teren budowy.
Ten specjalistyczny sprzęt wymaga nie mniej specjalistycznego ogumienia, które sprawdzi się w trudnych warunkach budowy.
Continental wychodzi naprzeciw swoim klientom stosując najwyższej jakości komponenty i odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne. Opona Conti Cross Trac ma innowacyjny wzór bieżnika, a wzmocniony karkas chroni oponę przed uszkodzeniami mechanicznymi nadając ogumieniu wyjątkową wytrzymałość , trwałość i trakcję w terenie oraz ponad przeciętne parametry użytkowe na drodze.
Conti Cross Trac mają zapewnić też efektywność kosztową podczas całego okresu eksploatacji.
Dzięki wytrzymałemu karkasowi czas użytkowania opony ContiLifeCycle zaczyna się od momentu rozpoczęcia jazdy pojazdem po założeniu nowego ogumienia poprzez najwyższej klasy bieżnikowanie na zimno i na gorąco – odpowiednio ContiRe i ContiTread (które nadają oponom nową żywotność przy zachowaniu wszystkich niezbędnych parametrów podczas użytkowania).
Continental również zarządza karkasami stale monitorując ich stan ,przechowując oraz utylizując jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Producent
Fot. Producent

ContiEarth

ContiEarth to ogumienie do zadań specjalnych wytrzymujące prace w trudnych warunkach, gdzie nawierzchnie stanowią różnego rodzaju frakcje sypkie jak piasek, skały, żwir czy też płynne jak błoto.
Ogumienie to jest dostosowane do specyficznych potrzeb oraz wymogów ładowarek i spycharek wykorzystywanych w pracach wydobywczych i budowlanych.
ContiEarth posiada dwie linie EM – Master i RDT - Master które są wyposażone w czujniki ciśnienia gotowe do współpracy z systemami ContiPressureCheck i ContiConnect.

Producent
Fot. Producent

ContiFleetCheck

Continental proponuje swoim użytkownikom „ Cyfrowe Systemy monitorowania ciśnienia w oponach”
Conti PressureCheck dla pojazdów indywidualnych i ContiConnect dla flot.
Systemy te sprawdzają ciśnienie oraz temperaturę ogumienia, a te dane wysyłają kierowcy na pulpit oraz menadżerowi floty. Ciekawą usługę stanowi ContiFleetCheck. System monitoruje nie tylko ciśnienie w ogumieniu ale też głębokość bieżnika, przebieg a także uszkodzenia ogumienia i stopień zużycia.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA