[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Cyfrowe nowości Kamaza Cz.1

Podczas odbywających się w dniach od 3 do 7 września na terenie Crocus Expo w Moskwie targów motoryzacyjnych COMTRANS 2019 KAMAZ zaprezentował swoje rozwiązania w zakresie zwiększania efektywności biznesowej dla tradycyjnych klientów.

Obecnie gospodarka światowa, w tym szczególnie w państwach wysoko rozwiniętych, przechodzi do nowego poziomu – stopnia rozwoju, określanego jako Poziom 4.0 – Stopień 4.0. Zasadniczymi czynnikami stojącymi za tymi zmianami są postępujące łączność, sieciowość, automatyzacja i autonomizacja oraz proekologiczność. Zmiany wywołane przez te składowe wpływają na wiele dziedzin życia, powodując w nich konieczne procesy przeobrażeniowe oraz dopasowujące. Obecnie notowane postęp i rozwój technologiczny są także uważane za jedne z kluczowych, paralelnych – równoległych do zmian technologicznych, zmian społecznych, w tym co do wyznawanych zasad, chęci posiadania oraz sposobu bycia, nawiązywanych relacji i zaspokajanych potrzeb życiowych. Jako takie kluczowe stabilne trendy da się tu wyznaczyć m.in. handel elektroniczny, opartą na sieci internetowej łączność pomiędzy obiektami fizycznymi – tzw. internet rzeczy (internet of things) oraz ekonomię współwłasności – współdzielenia.

Wpływ tych stabilnych trendów, wywołanych i zachodzących pod wpływem technologii cyfrowych, zaznacza się także w globalnym przemyśle motoryzacyjnym. Transformacja, jaka w związku z tym się w nim dokonuje, przebiega na ściśle powiązanych ze sobą płaszczyznach. Z jednej strony bowiem sam ten przemysł dokonuje zmian przekształceniowych, wdrażając elementy związane z Poziomem 4.0, takie jak sieciowość, łączność, automatyzacja, autonomizacja oraz jeszcze większa proekologiczność. Z drugiej oferowane przez niego produkty – pojazdy też muszą zostać przygotowane do działania w Środowisku 4.0. Powyższe doprowadziło nawet do powstania tzw. Pojazdu Użytkowego Poziomu 4.0 – Pojazdu Użytkowego 4.0, którego zasadniczymi wyznacznikami – takimi samymi jak dla Poziomu 4.0 – są sieciowość i łączność, autonomizacja i automatyzacja oraz ekologiczność. Do tego dochodzi pogłębiona i poszerzona serwicyzacja, oznaczająca że samemu pojazdowi immanentnie towarzyszy coraz więcej coraz bardziej złożonych ściśle z nim skojarzonych usług.

REKLAMA

Odpowiadając na te zmiany Kamaz – wzorem znanych zachodnich koncernów – konsekwentnie rozwija cyfrowe produkty, mające sprostać wyzwaniom czasu we wszystkich koniecznych obszarach. M.in. w ciągu ostatniego roku firma opracowała i z powodzeniem wprowadziła do fazy komercjalizacji szereg usług elektronicznych, pomagających nie tylko przyspieszyć pracę przewozową, ale i zwiększyć jej wydajność. Kwestia dotyczy, jako podstawowe postawione tu zadanie, stworzenia odpowiednich warunków, w których zaistnieje możliwość dalszego dynamicznego rozwoju oraz otwierania nowych możliwości.

Jednym z tych cyfrowych produktów jest dedykowana strona internetowa o rynku ciężarówek truckinstock.com. To jest strona reklam sprzętu sprzedawanego bezpośrednio z magazynów/stoków dealerów oraz wytwórców zabudów i sprzętu specjalnego - oficjalnych partnerów KAMAZ PJSC. Usługa ta zawiera również najlepsze propozycje finansowe od zaufanych podmiotów leasingowych oraz rozwija stronę internetową do wybierania sprzętu na życzenie klientów i szybko znajduje nowe sposoby poprawy wygody obsługi i wsparcia użytkowników. Witryna podlega stałej aktualizacji i jest utrzymywana przez zespół programistów, sprzedawców, specjalistów ds. badania rynku oraz menedżerów ds. promocji usług. Wszystkie te osoby profesjonalnie zajmują się sprzedażą pojazdów użytkowych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij