REKLAMA

Cyfrowe nowości Kamaza Cz.2

Podczas odbywających się w dniach od 3 do 7 września na terenie Crocus Expo w Moskwie targów motoryzacyjnych COMTRANS 2019 KAMAZ zaprezentował swoje rozwiązania w zakresie zwiększania efektywności biznesowej dla tradycyjnych klientów.

Producent
Producent

Kolejny produkt, który już udowodnił swoją skuteczność, to system monitorowania satelitarnego i monitorowania pracy pojazdu ITIS-KAMAZ. Składa się on z oprogramowania zainstalowanego na komputerze, telefonie itp. oraz wyposażenia pokładowego zainstalowanego w samym samochodzie. Wykrywa wszelkie kradzieże – tzw. nieewidencjonowane „wycieki” paliwa oraz nierozliczone i niewykazane kursy. Do tego połączenie internetowe pozwala zobaczyć flotę i otrzymywać raporty on-line. Generalnie system ten zdecydowanie upraszcza kontrolę czasu przyjazdu taboru i czasu jego postoju, a przesyłanie danych w czasie rzeczywistym usprawnia logistykę floty. W dodatku monitorowanie jakości jazdy każdego kierowcy zapewnia ostrożną i ekonomiczną eksploatację ciężarówek.

REKLAMA

W ramach korporacyjnych projektów biznesowych opracowano też specjalne udostępnianie - nową, całkowicie krajową – tzn. obecnie działającą wyłącznie na terenie Rosji – usługę cyfrową do wypożyczania online specjalnego sprzętu dla firm każdej wielkości. Jej zadanie polega na sprawieniu, aby proces wynajmu specjalnego sprzętu stał się prosty i wygodny, tak jak zamawianie taksówki. Usługa działa jako platforma jednocząca klientów sprzętu i właścicieli parku.

Od strony użytkowej specjalne udostępnianie działa na zasadzie jednego okna, to znaczy w jednym miejscu jednego okna wyboru dla wszystkich rodzajów sprzętu, wsparcia procesu wynajmu, zarządzania dokumentami i obliczeń. Zamawiając sprzęt na tej platformie, klient może wybrać odpowiednią opcję z różnych ofert od leasingodawców. W tym celu klient potrzebuje tylko jednej umowy ze specjalnym udostępnianiem. Przy tym usługa zapewnia przejrzyste ceny, dzięki czemu klient może zobaczyć, jak zmienia się cena zamówienia. Informacje o wszystkich obliczeniach są wyświetlane na koncie osobistym danego klienta oraz budowane są raporty analityczne i pojedynczy zestaw dokumentów końcowych dla wszystkich faktów dotyczących wynajmu. W przypadku wszelkich problemów powstałych podczas procesu wynajmu klienci mogą skontaktować się z obsługą klienta i osobistym menedżerem.

Na początek specjalne udostępnianie zostało uruchomione w Kazaniu i kilku innych dużych miastach Tatarstanu. W 2020 roku zaplanowano uruchomienie tej usługi w Moskwie i regionie moskiewskim.

Kolejną innowacją cyfrową jest platforma CARGO.RUN. Umożliwia ona spedytorom, operatorom logistycznym i innym pośrednikom obniżenie kosztów organizacji transportu nawet o 30% poprzez ograniczanie przestojów, pustych i nie w pełni spożytkowanych przebiegów oraz zwiększenie prędkości przetwarzania wniosków. Usługa zapewnia raporty online na temat kluczowych wskaźników firmy logistycznej oraz wysyła powiadomienia o ewentualnych odchyleniach, co z kolei pozwala zrezygnować z kontroli ręcznej oraz daje sposobność zaplanowania dokładniejszej analizy pobranych danych dotyczących okresu przeszłego.

Dzisiaj cyfrowa transformacja oferuje w takim razie ogromne możliwości dla przedsiębiorstw przemysłowych i transportowych. Lider rosyjskiego segmentu produkcji ciężarówek klasy tonażowej ciężkiej postrzega transformację cyfrową jako kompleksową odpowiedź na szereg trendów rynkowych i wyzwań technologicznych stojących przed tą branżą. Dlatego w Rosji KAMAZ należy do jednych z pierwszych, którzy wkroczyli na tę ścieżkę.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA