[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.7

Czy obecnie militarna Ukrainy obędzie się bez samochodowej techniki krajowej? Cz.7

Ostatnio pojawiła się tendencja do zmniejszenia zakupu ciężarówek KrAZ na potrzeby Ministerstwa Obrony Ukrainy i innych organów ścigania na rzecz innego producenta. W 2016 roku w porównaniu z latami 2014-2015 zamówienia państwowe zmniejszyły się trzykrotnie. W 2019 roku sytuacja uległa dalszemu pogorszeniu, chociaż zapotrzebowanie na tę technologię utrzymuje się na dotychczasowym poziomie.

Ponadto w 2019 roku Ukraina opanowała produkcję własnego rakietowego systemu przeciwokrętowego Neptun, zaprojektowanego do kontroli i ochrony granic morskich. Mobilny kompleks rakietowy LCD-360MTS ma za zadanie uszkodzić i zniszczyć obiekty naziemne i nawodne wroga w odległości do 300 km. Ujednolicona jednostka startowa USU-360 oparta jest na 4-osiowym podwoziu z napędem na wszystkie koła – typ KrAZ-7634NE 8x8.

Współpraca przy rozwoju i produkcji RK „Neptun” prowadzona wraz z „KrAZ” obejmowała firmy państwowe, w tym ДержККБ „Luch”, „Orizon Navigation”, „Impulse”, „Vizar”, ЦКБ «Арсенал» Національного космічного агентства України – „Arsenał” Narodowej Agencja Kosmicznej Ukrainy, oraz wiodące prywatne podmioty obronne, takie jak Telekart «Телекарт-прилад», „Ukraińskie technika obronna «Українська бронетехніка», „Ukrinmash”, „Motor Sich” - «Мотор Січ». Nawiasem mówiąc, wszystkie auta wsparcia tego nowego kompleksu oparte są na ukraińskich podwoziach produkcji PJSC AvtoKrAZ.

REKLAMA

Kolejnym novum na bazie podwozia KrAZ, w 2019 roku dodanym na stan posiadania Sił Zbrojnych Ukrainy, jest żuraw samochodowy KTA-25, zamontowany na podwoziu KrAZ-63221. Instalacje dźwigowe na nośniku tego typu wykazują kilka kluczowych zalet, takich jak: duża nośność podwozia, dzielność terenowa i stabilność, ekonomiczność, prostota i niezawodność.

Dzisiaj KrAZ oferuje swoim nabywcom 25-, 32- i 40-tonowe żurawie samochodowe oparte na podwoziach z różną liczbą osi i rozwiązaniami w zakresie układu napędowego. Do ulubionych wśród odbiorców i producentów maszyn należą KrAZy 65053 oraz 6322/63221. Niedawno do tego doszedł KrAZ-6511, jeden z obiecujących modeli firmy, na którym na prośbę klienta zamontowano 40-tonowy żuraw.

Poza tym zostały wykonane wojskowe pojazdy specjalne z wyposażeniem w postaci koparki – . na przykład koparka UDS-114 na podwoziu KrAZ-6322 (6x6) z napędem na wszystkie koła i o nośności 20,6 tony. Specjalna zabudowa - koparka UDS-114 pochodzi ze Słowacji. Do tego doszedł mobilny kompleks pralniowo-łazienkowy AFU, produkowany przez PJSC „Kryukov nadwozia”, umieszczony na podwoziu samochodowym KrAZ-63221 i przyczepie produkcji PJSC „AvtoKrAZ”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij