REKLAMA

DAF CF Electric dla Tinie Manders Transport Cz.1

DAF Trucks dostarczył w pełni elektryczny 2-osiowy ciągnik siodłowy do Tinie Manders Transport w Geldrop w Holandii. Model CF Electric z technologią E-Power firmy VDL w imieniu DHL jest używany do świadczenia usług przewozowych w regionie Eindhoven. Pierwszy CF Electric został zaś przekazany w grudniu ubiegłego roku do eksploatacji przez sieć supermarketów Jumbo.

Producent
Fot. Producent

Jos Habets, dyrektor operacyjny i członek zarządu DAF Trucks, przekazał klucz do CF Electric zespołowi zarządzającemu Manders Transport. Ten 83-letni rodzinny biznes z siedzibą w holenderskim regionie Brabant – Brabancji znajduje się obecnie w rękach trzeciego pokolenia, a nowo nabyta ciężarówka dołącza do floty firmy liczącej 50 ciągników.

W pełni elektryczne warianty do obsługi obszarów miejskich

Jos Habets ocenia "Oczywiste jest, że sektor transportu znajduje się u progu poważnej transformacji. "W przyszłości elektryczna ciężarówka ma stać się normą w coraz większej liczbie obszarów miejskich. Jestem niezmiernie dumny z tego, że we współpracy z Tinie Manders Transport jesteśmy teraz w stanie poszerzyć nasze doświadczenie w zakresie elektrycznych samochodów ciężarowych. Zarówno technologia, jak i wdrożenie operacyjne zostaną uwzględnione w specyfikacji końcowych modeli produkcyjnych, dzięki czemu będą one idealnie dopasowane do wymogów rynku”.

REKLAMA

Zerowa emisja substancji szkodliwych

"Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jako jedni z pierwszych kierowaliśmy tym pionierskim pojazdem DAF" mówi Eveline Manders. "Od samego początku byliśmy zaangażowani w jego rozwój i jesteśmy, oczywiście, ciekawi wyników w praktyce: nasza decyzja dotycząca poszerzenia asortymentu pojazdów elektrycznych w naszej firmie będzie opierać się nie tylko na czynniku zerowej emisji, ale także łatwości użytkowania i dodatkowych możliwościach, jakie oferuje nam ta ciężarówka. Zerowa emisja w połączeniu z minimalnym poziomem hałasu pojazdu oznaczają, że możemy również sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymogom prawnym dotyczącym transportu miejskiego, co umożliwia nam odróżnienie się od konkurencji".

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA