REKLAMA

DAF Trucks prezentuje limitowaną edycję Nowego XF

Rocznicowa edycja zawiera bogaty pakiet, unikatowe pasy i subtelne detale wzornictwa nadwozia. Aby podkreślić jej ekskluzywny charakter, została wyposażona w największą na rynku kabinę Super Space Cab oraz najmocniejszy silnik Paccar MX-13 w nastawie o maksymalnych 390 kW/530 KM.

Producent
Fot. Producent

Rocznicowa edycja zostanie wyprodukowana w liczbie zaledwie 250 sztuk. Będzie dostępna jako ciągniki siodłowe – 2-osiowy FT 4x2 na rynki Europy kontynentalnej oraz 3-osiowy FTG 6x2 na rynki brytyjski i irlandzki. Każdy pojazd jest numerowany, a jego numer uwidoczniono zarówno jako dekoracyjny element wykończeniowy wewnątrz kabiny, jak i specjalnie podświetloną tablicę z logo DAF, widoczną przy otwartych drzwiach kabiny.

Unikatową limitowaną edycję Międzynarodowej Ciężarówki Roku 2018 wyróżnia wyjątkowy wygląd zewnętrzny. Występuje ona w trzech atrakcyjnych kolorach w wersji metalik: Rocznicowa Czerń (Anniversary Black), Płomienna Czerwień (Rouge Flamme) i Błękit Jamajki (Jamaica Blue). Wyjątkowość tej edycji XF podkreślają też błękitne lub czerwone pasy na kracie chłodnicy oraz ręcznie wykonane wydanie słynnego historycznego logo DAF na przodzie – górnej przedniej atrapie oraz na bokach i z tyłu kabiny.

REKLAMA

Poza tym rocznicowa edycja DAF na 90-lecie ma najbardziej rozbudowane opcje. Jej bogate wyposażenie obejmuje m.in. pneumatyczne zawieszenie kabiny Super Space Cab ze wszystkimi zewnętrznymi częściami w kolorze kabiny, reflektory ledowe, świetliki, światła przeciwmgielne i doświetlające zakręty, kompletny spojler dachowy i spojlery międzyosiowe oraz felgi aluminiowe Alcoa. Na dachu kabiny są zaś zamontowane klaksony pneumatyczne.

Tej wyjątkowości z zewnątrz towarzyszy unikatowe wnętrze. W superkomfortowej kabinie w wykończeniu Exclusive wprowadzono specjalne elementy wystroju, takie jak tłoczone historyczne logo DAF w skórzanym zagłówku siedzenia. Klasyczne logo DAF znajduje się też na dekoracyjnych paskach na drzwiach, na tablicy informacyjnej kierowcy (DIP) i na wbudowanym luksusowym systemie radiowo-nawigacyjnym. To luksusowe wykończenie dopełniają skórzana tapicerka na fotelach, skórzane podłokietniki i panele drzwiowe oraz skórzane wykończenie kierownicy. Ponadto rocznicowy model otrzymał klimatyzację, montowany na dachu moduł chłodzenia postojowego, TruckPhone, mikrofalówkę, lodówkę DAF pod dolną leżanką i zamek Night Lock.

Do tego dochodzi luksusowy zestaw upominkowy, dołączony do każdego rocznicowego XF. Zestaw ten zawiera skórzaną torbę podróżną, stylową kurtkę ze skórzanymi obszyciami, pióro Waterman z logo DAF w specjalnym skórzanym futerale, skórzany portfel na karty kredytowe i szkic rocznicowego modelu podpisany przez Głównego Projektanta DAF-a – Barta van Lotringena.

Preston Feight, prezes DAF Trucks, powiedział "Tworząc swoje ciężarówki Hub van Doorne koncentrował się na technologii, funkcjonalności i komforcie kierowcy. Elitarna rocznicowa edycja na 90-lecie firmy to wyraz hołdu dla założyciela naszej wspaniałej firmy"

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA