DAF XD nowej generacji zostanie zaprezentowany na targach IAA 2022

DAF ogłasza wprowadzenie całkowicie nowej serii ciężarówek do zastosowań dystrybucyjnych i specjalizowanych

DAF XD Producent

XD Nowej Generacji to całkowicie nowa seria samochodów, oznaczająca poprawę w takich sferach, jak standardy jakości, bezpieczeństwa, wydajności i komfortu kierowcy. Poza tym została w pełni przygotowana do zastosowania układów napędowych o „zero emisji”. XD Nowej Generacji będzie zaprezentowany we wrześniu na targach IAA w Hanowerze w Niemczech.

REKLAMA

W układzie konstrukcyjnym XD nowej generacji bazuje na platformie „Międzynarodowej Ciężarówki Roku 2022” - tzn. wielokrotnie nagradzanych długodystansowych liniach XF, XG i XG⁺. Funkcje premium – w tym przodująca w branży aerodynamika, układy napędowe, pozycja siedząca oraz dopasowanie i wykończenie – zostaną teraz wprowadzone również w zastosowaniach dystrybucyjnych i specjalizowanych.

Bezpieczeństwo

Aby zapewnić najlepszą w swojej klasie widoczność bezpośrednią — kluczową w zastosowaniach miejskich — New Generation XD ma dużą przednią szybę i duże boczne szyby z dolnymi krawędziami usytuowanymi bardzo nisko. Niska pozycja kabiny oznacza optymalną widoczność bezpośrednią, podobnie jak opcjonalne okno boczne z widokiem na krawężnik. Dobrą widoczność pośrednią gwarantują zaś unikatowe systemy DAF Corner View i DAF Digital Camera System.

Efektywność

Wiodąca w swojej klasie oszczędność paliwa i niska emisja CO2 są osiągane m.in. dzięki przodującej aerodynamice kabiny, nowemu układowi napędowemu z silnikami PACCAR MX-11 oraz zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy. System zarządzania flotą DAF Connect przekłada się z kolei na oszczędność czasu i bezprzewodową aktualizację oprogramowania. Szeroka dostępność przystawek odbioru mocy, modułów mocowania nadwozia i złączy skutkuje natomiast pierwszorzędną przyjaznością dla producentów nadwozi.

Komfort kierowcy

Nowa generacja XD daje kierowy doskonałą dostępność dzięki przestronnej kabinie o pojemności do prawie 10 m3. Niezrównane zakresy regulacji fotela i kierownicy gwarantują najlepszą pozycję za kierownicą w tym segmencie. Efektowna i bardzo ergonomiczna tablica rozdzielcza zawiera bardzo wyraziste, dobrze widoczne i w pełni cyfrowe tablice przyrządów. Całkowicie nowa konstrukcja przedniej części podwozia, zawieszenia kabiny i zawieszenia tylnej osi sprzyja jeździe i prowadzeniu. W rezultacie całkowicie nowy XD to nie tylko marzenie o pracy i życiu – to także radość z jazdy.

Gotowi na przyszłość

DAF XD nowej generacji będzie dostępny jako uzupełnienie popularnych, wszechstronnych pojazdów z serii CF do dystrybucji i zastosowań specjalizowanych. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na jesień 2022 roku. Oczywiście platforma XD jest w pełni przygotowana do zabudowania wszystkich rodzajów układów napędowych, w tym alternatywnych.

REKLAMA