REKLAMA

DAF otrzymuje duże zamówienie od belgijskich sił zbrojnych

DAF Trucks N.V. otrzymał duże zamówienie od belgijskich sił zbrojnych. Zamówienie to obejmuje dostawę i serwis 879 samochodów ciężarowych CF Military z napędem na wszystkie koła. Dostawa pierwszych pojazdów zaplanowana jest na 2022 roku, a ostatnie mają zostać wyprodukowane w 2025 roku.

Daf Wojsko Producent

Zamówienie 879 ciężarówek wojskowych CF obejmuje 636 dwuosiowych ciężarówek z napędem 4x4. Pojazdy te będą wykorzystywane do przewozu ładunków. Ponadto DAF dostarczy 243 ciężarówki z 4 osiami i układem napędowym 8x8 do różnych zastosowań, jako nośniki wywrotek, hakowych systemów załadowczych i żurawi.

REKLAMA

Niezrównane możliwości terenowe

W przypadku modeli wojskowych CF firma DAF ściśle współpracuje z renomowaną czeską TATRA Trucks, co skutkuje unikatową koncepcją podwozia z niezależnym zawieszeniem i światowej klasy układem napędowym zintegrowanym z centralną rurą nośną. i tu uwaga - przedstawiona pierwsza oficjalna grafika prezentuje sztywne osie!!! Tak naprawdę CF Military to bowiem Tatra Force komercjalizowana – zgodnie z naszymi przypuszczeniami – jak DAF. Daje to modelowi CF Military niezrównane możliwości terenowe i wyjątkowy komfort kierowcy, nawet podczas jazdy w najtrudniejszym terenie.

Ciężarówki są napędzane silnikami PACCAR MX-11 (4x4) i MX-13 (8x8) o pojemności 10,8 i 12,9 litra, o mocy od 300 kW / 410 KM do 340 kW / 460 KM. Ponadto DAF wybrała firmę HIAB jako dostawcę wszystkich systemów hakowych i żurawi przeładunkowych oraz VS-Mont jako dostawcę zabudów wywrotek. Nadwozia Cargo będą produkowane przez Porgest. Co więcej, w sumie 352 pojazdy wojskowe CF będą wyposażone w najnowocześniejszą kabinę balistyczną – integralnie opancerzoną, dostarczoną przez TATRA Defence Systems.

Kabiny wyprodukowane w Belgii

Produkcja cywilnych kabin do militaryzacji dla ciężarówek CF Military odbędzie się w fabryce kabin DAF w Westerlo w Belgii. Silniki pochodzą z fabryki silników DAF w Eindhoven w Holandii. Podwozie będzie produkowane w fabryce TATRA w Czechach. Serwis zabezpieczą zaś dealerzy DAF-a – pełen serwis ciężarówek CF Military dla belgijskich sił zbrojnych może być wykonywany przez profesjonalną sieć dealerów DAF z 27 lokalizacjami w Belgii i ponad 1100 na całym świecie. Globalna organizacja dealerów DAF jest wspierana przez firmę PACCAR Parts w celu zapewnienia najlepszej w branży dostępności części. Harry Wolters – prezes DAF Trucks – skomentował „Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy to prestiżowe zamówienie od belgijskich sił zbrojnych. Ponieważ nasza ultranowoczesna fabryka kabin i osi znajduje się w Westerlo, uważamy Belgię za nasz rynek macierzysty, co sprawia, że to zamówienie jest dla nas bardzo cenne. Wraz z modelami wojskowymi CF zaoferujemy belgijskim siłom zbrojnym szereg unikalnych ciężarówek, dzięki którym w każdych okolicznościach mogą doskonale wykonywać swoje odpowiedzialne zadania”

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA