Daimler Truck AG wprowadza swoją najbardziej udaną ciężarówkę z rynku północnoamerykańskiego na inne obszary zbytu.

Po raz pierwszy klienci w Australii i Nowej Zelandii w swoich krajach będą mogli wkrótce nabyć nowy typ Freightliner Cascadia, należący do klasy 8, czyli o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 t.

22 listopada Martin Daum, prezes zarządu Daimler Truck AG, i Roger Nielsen, członek zarządu i odpowiedzialny za Amerykę Północną oraz marki Freightliner, Western Star i Thomas Built Buses, po raz pierwszy zaprezentowali w Sydney ciężarówkę klientom i przedstawicielom mediów. Z udziałem w rynku wynoszącym około 38% Cascadia pozostaje w USA niekwestionowanym liderem w segmencie ciężarówek dalekobieżnych (klasa 8). Przy tym amerykańska spółka zależna Daimler Trucks North America (DTNA) eksportuje ciężarówki do Australii i Nowej Zelandii od 1989 roku, ale po raz pierwszy seria Cascadia będzie oferowana na tych dwóch wymagających obszarach zbytu. W celu przeprowadzenia prób i adaptacji nowej ciężarówki na Antypodach, DTNA dokonał znacznych inwestycji finansowych, co potwierdza jego wieloletnie zaangażowanie na tym terenie. Modyfikacje związane z koniecznością dostosowania samochodów do ruchu lewostronnego obejmują przeniesienie kierownicy na prawą stronę, optymalizację układu napędowego do zadań transportowych w Australii, podczas wykonywania których zestawy zwykle przekraczają dopuszczalną masę całkowitą 100 ton, oraz specjalne zderzaki z osłoną przeciwnajazdową i kabinę opracowaną specjalnie dla Australii.

REKLAMA

Na początku 2019 roku Daimler Trucks North America zaprezentował premierowy Freightliner Cascadia w USA i po raz pierwszy w tej serii oferuje częściowo zautomatyzowane funkcje jazdy. Klienci w Australii i Nowej Zelandii mogą teraz korzystać z ulepszonego układu napędowego i aerodynamiki tego auta, w porównaniu z poprzednim modelem przyczyniających się do poprawy wydajności i zmniejszenia zużycia paliwa o około 5%. W Australii i Nowej Zelandii jest eksploatowanych około 20 000 ciężarówek marki Freightliner. Daimler Trucks North America eksportuje ciężkie pojazdy dalekobieżne do ponad 30 krajów na całym świecie. W 2018 roku firma odpowiadała za prawie 40% całkowitej sprzedaży Daimler Trucks i Buses, dostarczając około 190000 sztuk pojazdów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA