Daimler Truck wprowadza na rynek północnoamerykański zupełnie nową ciężarówkę autostradową Western Star 57X

Daimler Truck North America (DTNA) zaprezentował w Stanach Zjednoczonych całkowicie nową ciężarówkę dalekobieżną Western Star 57X. To członek rodziny produktów serii X. Podobnie jak siostrzane linie 47X i 49X, 57X oznacza typową dla Western Star wytrzymałość, produktywność i wydajność. Western Star przeprojektował całą serię X, aby spełnić potrzeby klientów w zakresie większego bezpieczeństwa, wydajności i trwałości.

Całkowicie nowy 57X jest przeznaczony przede wszystkim dla klientów jeżdżących na trasach dalekobieżnych, głównie w segmencie małych flot lub jako operatorzy-właściciele – kategoria onwer-driver – kierowca-właściciel - w przeciwieństwie do serii 47X i 49X, które obsługują głównie klientów pojazdów specjalnych i budowlanych ( segment specjalistyczny). Do różnych zastosowań oferowane są odmienne warianty 57X. Zarówno krótsza, jak i dłuższa wersja kabiny są dostępne z różnymi wysokościami sufitu – od 152 do 183 cm. Przy tym odmiana długa zawiera łóżko i dodatkową przestrzeń dla kierowcy. Ulepszona izolacja, większa przednia szyba oraz łatwe w obsłudze regulatory wentylacji i temperatury podnoszą komfort operatora. Pakiet oświetlenia LED nadaje 57X charakterystyczny wygląd i pomaga poprawić bezpieczeństwo dzięki zoptymalizowanemu oświetleniu drogi. Liczne inne funkcje i opcje zapewniające komfort pozwalają również klientowi na dalsze dostosowanie pojazdu do potrzeb kierowcy. Rozpoczęcie produkcji Western Star 57X nastąpi w pierwszym kwartale 2023 roku. w zakładzie wytwórczym Daimler Truck North America w Cleveland w Północnej Karolinie w USA.

Najbardziej wydajna ciężarówka Western Star w historii

Nowa ciężarówka Western Star 57X jest o około 6 procent bardziej wydajna niż jej poprzednik – 500XE, co czyni ją najbardziej wydajną ciężarówką Western Star w historii. Klienci mogą wybierać spośród różnych opcji silnika. Jednostki Detroit DD13 Gen 5, DD15 Gen 5 i DD16 zapewniają maksymalną wydajność i sprawdzoną efektywność. 57X jest dostępny z przekładniami Detroit DT12 Direct lub High-Speed AMT, które obniżają zużycie paliwa i podnoszą wydajność, jednocześnie poprawiając zmianę biegów i redukując zużycie. Inteligentne zarządzanie układem napędowym przewiduje ukształtowanie terenu i dostosowuje strategię swojej pracy do warunków drogowych, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować wydajność. Różne optymalizacje podwozia i kabiny dodatkowo zmniejszają zużycie paliwa przez premierowego 57X. Należą do nich aerodynamiczna maska i kanały powietrzne w zderzakach oraz elastyczne osłony między kabiną kierowcy a podwoziem.

Nowe funkcje techniczne i większy komfort

Western Star 57X oferuje klientom zwiększone bezpieczeństwo i komfort w oparciu o sprawdzone technologie DTNA. System bezpieczeństwa Detroit Assurance 5.0 z Active Brake Assist 5 obejmuje „zawsze włączony” układ kamera/radar, adaptacyjny tempomat i opcjonalny Active Lane Assist. Całkowitą nowością w 57X jest Active Side Guard Assist - pierwsza w branży technologia zaprojektowana w celu łagodzenia problemów z martwą strefą podczas skrętów w prawo. 57X to także pierwsza ciężarówka Western Star z cyfrowym wyświetlaczem w kokpicie, umożliwiającym konfigurację przyrządów i upraszczającym sterowanie funkcjami rozrywki (za pośrednictwem Apple Car Play i Android Auto) oraz informacjami o pojeździe. Zintegrowane elementy sterujące na kierownicy pozwalają zaś kierowcom bez odrywania od niej rąk na sterowanie większością funkcji rozrywkowych i informacyjnych.

O Western Star

Western Star Truck Sales, Inc. z siedzibą w Portland w stanie Oregon produkuje wytrzymałe, niestandardowe ciężarówki do zastosowań drogowych i specjalistycznych. Western Star jest spółką zależną Daimler Truck North America LLC. Daimler Truck North America to z kolei filia – spółka córka Daimler Truck Holding AG (DTG), jednego z wiodących światowych wytwórców pojazdów użytkowych.

Detroit Detroit to natomiast rozwiązanie biznesowe z jednego źródła, oferujące silniki wysokoprężne średniej i dużej mocy, ePowertrains – elektryczne układy napędowe, skrzynie biegów, osie, systemy bezpieczeństwa i usługi związane z pojazdami dla ciężarówek drogowych i specjalistycznych. Produkty Detroit są sprzedawane i serwisowane za pośrednictwem sieci setek lokalizacji w Ameryce Północnej. Detroit jest marką Detroit Diesel Corporation, spółki zależnej Daimler Truck North America.

REKLAMA