Daimler Trucks: E-Mobility Group wprowadza kompleksowy ekosystem umożliwiający przejście do e-mobilności Cz.1

Kompleksowy ekosystem umożliwiający przejście do e-mobilności użytkownikom ciężarówek w Europie, Ameryce Północnej i Japonii. Usługi doradcze dotyczące e-mobilności odnoszą się do wielu aspektów, w tym analizy tras, zarządzania systemem zachęt, analizy kosztów operacyjnych oraz wsparcia w zakresie integracji operacyjnej floty. Konfiguracja i utrzymanie niezbędnej infrastruktury ładowania również stanowią część tego ekosystemu

Producent

Gesa Reimelt, szef grupy E-Mobility Daimler Trucks & Buses, stwierdza: „Jako pionierzy e-mobilności, nasze elektryczne ciężarówki bateryjne na całym świecie przechodzą już szeroko zakrojone testy praktyczne. Dzięki bliskiej wymianie z naszymi klientami wcześnie zrozumieliśmy potrzebę wykroczenia poza e-pojazd. Dlatego oferujemy ekosystem dostosowany do przypadku użycia i potrzeb klientów, w tym rozwiązania w zakresie infrastruktury konsultingowej oraz ładowania. W ten sposób chcemy zapewnić naszym klientom idealne przejście na e-mobilność”.
Grupa E-Mobility Daimler Trucks&Buses wprowadza holistyczny ekosystem dla użytkowników ciężarówek w celu jak najlepszego przejścia do logistyki transportu elektrycznego. Obejmuje to szeroki zakres usług doradczych oraz instalację odpowiedniej infrastruktury ładowania. Zakres modułowy zawiera nie tylko konsultacje osobiste i indywidualne, ale także aplikacje cyfrowe, ułatwiające rozpoczęcie korzystania z e-mobilności. W pierwszym kroku nastąpi koncentracja na rynkach Europy, Ameryki Północnej i Japonii. Usługi doradcze są wdrażane stopniowo we współpracy z pierwszymi klientami.

REKLAMA

Aplikacja „eTruck Ready” zapewnia przejrzystość przy wprowadzaniu e-mobilności

Na początku targów IAA w roku 2020 Daimler Trucks zaoferuje bezpłatną aplikację z funkcją „eTruck Ready”, dzięki której klienci będą mogli określić, które profile operacyjne i trasy są odpowiednie dla e-ciężarówki. Aplikacja na smartfony rejestruje trasy jazdy konwencjonalnego pojazdu: rejestruje profil prędkości, przyspieszenia i topografię trasy. Ważne parametry, takie jak ładowność i temperatura zewnętrzna, mogą być następnie dodawane przez menedżerów flot w indywidualnym portalu internetowym. Na podstawie tych danych program generuje odpowiedni zasięg i oczekiwany pobór mocy odpowiedniej ciężarówki elektrycznej z oferty Daimler. Tworzy to realistyczny profil użytkowania dla klientów.

Indywidualne doradztwo: trasy, infrastruktura ładowania i optymalizacja operacji

Dane obliczone przez aplikację stanowią podstawę konsultacji z klientem przeprowadzonej przez zespół ekspertów E-Mobility Group. Indywidualne usługi doradcze obejmują, na przykład, wskazania możliwej optymalizacji trasy dla elektrycznych ciężarówek i odpowiedniej infrastruktury ładowania. W razie potrzeby eksperci mogą przygotować indywidualną analizę kosztów operacyjnych i uwzględnić między innymi możliwości finansowania publicznego. W ten sposób klienci mogą podjąć decyzję opartą na faktach. Zespół doradczy wspiera klientów w przygotowaniu i optymalizacji procedur operacyjnych nawet podczas eksploatacji elektrycznych ciężarówek.

Od instalacji po konserwację: rozwiązania ładowania dostosowane do potrzeb klientów

Procesy ładowania floty pojazdów elektrycznych są istotnym czynnikiem, który należy uwzględnić w przepływie operacyjnym. Dlatego szczególny nacisk na doradztwo polega na opracowaniu i instalacji inteligentnych rozwiązań do ładowania. W tym celu Daimler Trucks oferuje analizę magazynów w ścisłej współpracy z partnerami zewnętrznymi. Następnie zespół konsultantów określa krok po kroku, na przykład, parametry stacji ładowania odpowiednie dla indywidualnego przypadku użycia i możliwe rozszerzenia dla niezbędnego zasilania. Uwzględniono również ważne czynniki, takie jak miejsce ładowania i czas ładowania.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA