REKLAMA

Daimler Trucks zakłada globalną strukturę do spraw wysoce zautomatyzowanej jazdy Cz.1

Z dniem 1 czerwca 2019 roku Daimler Trucks połączył ogólnoświatową wiedzę i działania w zakresie samochodów ciężarowych z automatyczną – autonomiczną jazdą w ramach nowej globalnej organizacji – jednostki biznesowej Autonomous Technology Group. Tą nową jednostką kieruje Peter Vaughan Schmidt, a jej zasadniczy cel polega na intensyfikacji wysiłków przedsiębiorstwa zmierzających do wprowadzenia na drogi w ciągu dziesięciu lat wysoce zautomatyzowanych ciężarówek, spełniających poziom 4 SAE. Powyższe wiązać się będzie z inwestycjami o wartości ponad 500 mln EUR (około 570 mln USD).

Martin Daum, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za samochody ciężarowe i autobusy, stwierdza „Jesteśmy pionierem w dziedzinie autonomicznych ciężarówek. Wraz z utworzeniem naszej globalnej Grupy Technologii Autonomicznych, podejmujemy kolejny krok, podkreślając znaczenie wysoce zautomatyzowanej jazdy dla Daimler Trucks, przemysłu i społeczeństwa. Dzięki nowej jednostce zmaksymalizujemy skuteczność naszych działań w obszarze zautomatyzowania i wpływ naszych inwestycji na tę kluczową strategiczną technologię. Będziemy zatem w doskonałej pozycji, aby wprowadzić wysoce zautomatyzowaną jazdę na drogi, podnosząc bezpieczeństwo transportu, ratując życie i pomagając firmom przewozowym zwiększyć wydajność”.

REKLAMA

Główne zadania nowej jednostki obejmują ogólną strategię i wdrożenie systemów zautomatyzowanej i autonomicznej jazdy, opracowanie planu działania, w tym badań i rozwoju, oraz stworzenie wymaganej infrastruktury operacyjnej i sieci, zmierzających do seryjnej produkcji wysoce zautomatyzowanych ciężarówek (poziom 4 SAE). Nowo utworzona Grupa Autonomicznej Technologii stanowi część globalnego wysiłku Daimler Trucks, zmierzającego do tego, aby w ciągu dziesięciu lat wprowadzić na drogi wysoce zautomatyzowane ciężarówki. Dla osiągnięcia tych zamierzeń podczas targów Consumer Electronics Show (CES), w lutym bieżącego roku odbywających się w Las Vegas, koncern ogłosił inwestycje o wartości ponad 500 mln EUR (przeszło 570 mln USD). W samochodach użytkowych poziom 4 jest logicznym następnym krokiem po poziomie 2, aby zwiększać bezpieczeństwo oraz wydajność, produktywność i efektywność.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA