REKLAMA

Do czyszczenia kanalizacji Praga stawia ciężarówkę Scania na biogaz

Praska spółka zajmująca się zaopatrzeniem w wodę i kanalizacją – Pražské vodovody a kanalizace (PVK), uruchomiła pierwszą w Europie Środkowej ciężarówkę na bogaz do wysokociśnieniowego mycia sieci kanalizacyjnej.

Scania na biogaz Producent

Dzięki systemowi – zabudowie firmy Kaiser, z karuzelowym ramieniem ssącym ze wspólnym wysiegnikiem ssąco-płuczącym z teleskopowym wysuwem i funkcją podnoszenia i opuszczania oraz głowicą przełączającą – pozwalającą na szybką zmianę trybu pracy ssanie/tłoczenie, pod wysokim ciśnieniem oczyszcza kanał ściekowy strumieniem wody z recyklingu i usuwa osiadły brud. Za pomocą pompy próżniowej brud jest następnie zasysany do zbiornika szlamu w zabudowie auta. Potem system filtrów oddziela ciała stałe od wody ściekowej, a przefiltrowana woda z powrotem jest bezpośrednio kierowana do dalszych operacji oczyszczania pod wysokim ciśnieniem.

REKLAMA

Znacznie zmniejszona emisja

Dzięki połączeniu wydajnego recyklingu wody i napędu na biogaz pojazd znacznie redukuje emisję dwutlenku węgla. Petr Hlubuček, zastępca burmistrza stolicy Pragi ds. środowiska, mówi „Cieszę się, że miejskie spółki publiczne pomagają nam wypełniać zobowiązania klimatyczne Pragi. Tym bardziej cieszę się, że PVK jako pierwsza w Europie Środkowej wykorzystuje biogaz do obsługi takiego pojazdu”.
Obecnie biogaz produkowany w centralnej oczyszczalni ścieków w Pradze służy do wytwarzania energii elektrycznej, ale w przyszłym roku zakład rozpocznie produkcję biogazu dla pojazdów PVK.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA