Dobre przygotowanie pojazdu do pracy – fundament bezpieczeństwa

Niepożądane niespodzianki lub wymuszony postój w trakcie ważnej dostawy, to z pewnością jedne z tych rzeczy, których chcieliby uniknąć kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów czy właściciele firm logistycznych. Nie ma na to całkowicie pewnego sposobu, jednak może w tym wydatnie pomóc właściwa kontrola pojazdu przed rozpoczęciem podróży. Elementy jezdne mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo. Z kolei dbałość o utrzymanie w dobrej kondycji silnika, którą wspomagają oferowane wysokiej jakości oleje i płyny eksploatacyjne, zapewnia jego dłuższe i bezproblemowe użytkowanie.

Texaco Lubricants materiały klienta

Właściwy sposób dbania o samochód ciężarowy czy autobus zaczyna się od kontroli objazdowej wykonywanej przed wyjazdem w trasę. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan hamulców, opon, świateł i lusterek. Każdy element ma znaczenie, a to co wydaje się na pierwszy rzut oka błahym problemem może potencjalnie przerodzić się w znacznie poważniejszą usterkę. Każdy kierowca prowadzący wielotonowe pojazdy wie, jak bardzo niuanse mogą przekładać się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na przykład opony z niedostatecznym bieżnikiem oznaczają dłuższą drogę hamowania, słabsze osiągi na mokrej nawierzchni i wpływają na gorszą sterowność samochodu ciężarowego bądź autobusu. W konsekwencji, może to doprowadzić nawet do wypadku.

Płyny, oleje i ciśnienia to kluczowe aspekty, których poziom należy regularnie sprawdzać. Dlaczego ma to znaczenie? Stosowanie wysokiej jakości oleju silnikowego, na przykład opracowanego z myślą o redukcji popiołu i zmniejszeniu zużycia paliwa, pomaga zwiększyć trwałość silnika i tym samym ma pozytywny wpływ na produktywność floty pojazdów.

Pełną gamę produktów dla samochodów ciężarowych i autobusów oferuje Texaco. Obejmuje ona wysokiej jakości oleje do silników wysokoprężnych, taki jak Texaco Delo 600 ADF, płyny do chłodnic, oleje do skrzyń biegów i przekładni, smary oraz oleje hydrauliczne do pojazdów użytkowych wraz z licznymi produktami powiązanymi. To produkty klasy premium, które zapewniają optymalny poziom zużycia paliwa, zwiększają wydajność oraz zapewniają jego kompleksową ochronę. Ich stosowanie pozwala ograniczyć czas przestoju w pracy pojazdów i minimalizować tym samym koszty operacyjne przedsiębiorców. Olej Texaco Delo 600 ADF pomaga chronić filtry cząstek stałych (DPF) odgrywające kluczową rolę w wychwytywaniu wielu niebezpiecznych gazów wydalanych podczas procesu spalania. W kontekście eksploatacji pojazdów ciężarowych i autobusów dbałość o silnik jest niezwykle istotna. Bez względu na liczebność floty i niezależnie od tego czy w jej skład wchodzą ciężarówki długodystansowe, te o średniej ładowności lub miejskie autobusy, wysokiej jakości środki smarne mają wpływ na zwiększenie jego trwałości.

Kontrola poszczególnych elementów pojazdów jest niezbędna, choć łatwo ulec pokusie, by nie poświęcać jej wystarczająco wiele uwagi. Tym bardziej w epoce wszechobecnych i łatwo dostępnych technologii w postaci komputerów, czujników, kamer czy aplikacji. Znajdują one szereg zastosowań na przykład podczas kierowania, wyznaczania trasy, awaryjnego hamowania czy parkowania w ciasnej przestrzeni. Nie dadzą jednak znać, że reflektor jest uszkodzony, a tablica rejestracyjna nie została prawidłowo zabezpieczona. Osobista kontrola pojazdu ciężarowego czy autobusu przed rozpoczęciem trasy może zapobiec dużym i potencjalnie długotrwałym problemom. W przypadku, gdy bezawaryjność czy potencjalne straty czasu bądź pieniędzy są niezwykle istotne dla funkcjonowania firmy, ostatnią rzeczą jaką potrzebują operatorzy w branży logistyki i transportu są problemy z pojazdami, którym można było wcześniej zapobiec.

Dowiedz się więcej o produktach Texaco Delo do pojazdów użytkowych tutaj: https://pl.texacolubricants.com/pl_pl/home/products/equipment_type/truck_and_bus/truck.html?src-tab=produkty