REKLAMA

Duński Schulstad kładzie jeszcze większy nacisk na ekologiczną dystrybucję używając ciężarówek Scania Cz.1

W przyszłości dwie nowe hybrydowe elektryczno-spalinowe ciężarówki dystrybucyjne Scania L 320 przyczynią się do jeszcze bardziej zrównoważonej i cichej nocnej dystrybucji chleba Schulstad w rejonie tzw. Wielkiej Kopenhagi - Greater Copenhagen.

Producent

Jedną rzeczą jest wytwarzanie dobrego chleba, drugą jego dystrybucja, aby – gdy dotrze do konsumentów – nie był ani zbyt suchy, ani miękki. Wszystko o tym wiedzą w Lantmännen Schulstad, która codziennie w całej Danii wypieka i dostarcza chleb niemal wszystkich rodzajów. Dwie nowe hybrydowe elektryczne ciężarówki dystrybucyjne Scania L 320 w przyszłości przyczynią się do jeszcze bardziej zrównoważonej i cichej nocnej dystrybucji chleba Schulstad w rejonie aglomeracji kopenhaskiej.
Chleb to delikatny produkt, z którym należy obchodzić się ostrożnie, w tym bardzo ostrożnie go transportować. Podczas dystrybucji nie może być ani za zimno, ani za gorąco. W związku z tym Schulstad wskazuje, że ma duży sens fakt, iż jego flota jest zaprojektowana i optymalnie wykorzystana do precyzyjnego rozprowadzania pieczywa. W ramach tej polityki w ostatnich latach Scania dostarczyła do Schulstad dużą liczbę ciężarówek dystrybucyjnych, a niedawno park flotowy został uzupełniony o dwie nowe wysokoprężno-elektryczne ciężarówki dystrybucyjne Scania L 320 Electric Hybrid. Przez wiele następnych lat będą one dystrybuować chleb w rejonie Wielkiej Kopenhagi z nowoczesnej piekarni Schulstad w Avedøre Holme pod Kopenhagą.

REKLAMA


Zarówno diesel, jak i elektryczny

Oprócz ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska silnika Euro 6, dwie nowe Scanie L320 El-Hybrid są wyposażone w elektryczny układ napędowy i pojemny akumulator, w centrum stolicy Danii mogący zapewnić do 10 km całkowicie elektrycznej, bezemisyjnej i cichej jazdy. Ponadto, ponieważ podczas nocnej zmiany niektóre trasy dystrybucji Schulstad obejmują do prawie 40 punktów rozładunku, auta otrzymały wyjątkowo niską kabinę L Scania, w porównaniu z tradycyjną ciężarówką dystrybucyjną dodatkowo przesuniętą do przodu i w dół, aby zapewnić kierowca jak najbardziej możliwe ergonomiczne warunki wchodzenia i wychodzenia.
Niels Holm jest dyrektorem ds. logistyki w Schulstad i odpowiada za to, aby chleb był dostarczany na czas, we właściwej jakości i przy użyciu odpowiednich ciężarówek. Mówi on „Chleb dostarczamy bezpośrednio do sklepów i supermarketów każdej nocy, przez cały rok. Potrzebujemy tego, gdyż gdy sklepy są otwarte chleb musi być świeży. Dlatego podlegamy surowym wymaganiom dotyczącym terminów dostaw i – aby nie przeszkadzać sąsiadom sklepów – ogromną zaletą jest to, że w najbardziej wrażliwych obszarach miasta możemy poruszać się elektrycznie”. Wyjaśnia też, na czym polega przyczyna wyboru aut Scanii „Nasza logistyka jest integralną częścią naszego produktu. Stale optymalizujemy przepływ dystrybucji, aby zmniejszyć wpływ na środowisko i jak najlepiej wykorzystać nasze ciężarówki. Nasze ciężarówki średnio na zmianę mają około 30 miejsc do obsłużenia, więc jest to wielka łamigłówka, która każdej nocy musi być rozwiązana. W tym przypadku niezawodność i aranżacja wnętrza ciężarówek ma kluczowe znaczenie”.
Dwie nowe ciężarówki dystrybucyjne Scania El-Hybrid stanowią część floty około 25 ciężarówek jadących z piekarni Schulstad na Avedøre Holme. Robią to między innymi w towarzystwie dwóch Scania P 320 Hybrid z 2017 roku, obecnie przechodzących do obsługi kilku nieco mniej wymagających tras dystrybucji na Amager.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA