REKLAMA

Dwa ciągniki Volvo FH 460 LNG dla BWS Transport

BWS Transport firmy Aduard dodał do floty dwa ciągniki Volvo FH 460 LNG 4x2. Popyt klientów na zrównoważony transport, redukcja emisji CO2 i wyłączenie z Maut w Niemczech były ważnymi powodami wyboru tych ciężarówek. A dostarczył je oddział dealera Volvo Trucks Nijwa Groep w Groningen.

Volvo LNG Producent

BWS Transport koncentruje się głównie na przewozie do Skandynawii w kontrolowanych temperaturach artykułów spożywczych, kwiatów i roślin Bram Slik – właściciel – mówi „Wozimy ładunki w regionie Westland i jeździmy głównie do regionu Kopenhagi i południowej Szwecji dla wielu stałych klientów. Regularnie pytają nas, co robimy, aby transport był bardziej zrównoważony, i to dało mi do myślenia”.

REKLAMA

Zamykanie uzasadnienia biznesowego

Slik podaje więcej powodów, aby wybrać tabor zasilany LNG. „Myślę, że jako przedsiębiorca masz obowiązek przyczyniać się do redukcji CO2. Ciężarówki Volvo LNG emitują średnio o 20% mniej CO2 niż ciężarówka z silnikiem Diesla, co jest wielkim krokiem naprzód. Obecnie decydującym powodem inwestowania w ciężarówki LNG jest przedłużenie zwolnienia z Maut w Niemczech do końca 2023 roku. Duża część naszej trasy przebiega przez Niemcy, a zwolnienie z Maut pozwala zaoszczędzić 22 000 EUR na ciężarówce rocznie. W ten sposób w ciągu dwóch lat odzyskamy dodatkową inwestycję w ciężarówki LNG i mamy solidne uzasadnienie biznesowe. Przyczyniają się do tego również dobre dane dotyczące zużycia. Z naszymi ciężarówkami z silnikiem wysokoprężnym mamy około 1 do 3,6 do 1 do 4; ciężarówki na LNG uzyskały 1 punkt do 5.2. Korzystne zużycie w połączeniu z programem motywacyjnym w wysokości 18,7 eurocentów za kilogram LNG w Holandii co roku pozwala zaoszczędzić znaczną ilość paliwa na ciężarówkę”.

Wykorzystaj w pełni przewagę Maut

Aby w pełni skorzystać ze zwolnienia Maut, BWS Transport wykorzystuje swoje ciężarówki LNG do przejechania jak największej liczby kilometrów w Niemczech. „Planujemy to w taki sposób, aby ponownie podłączyć naczepy, które pochodzą ze Skandynawii lub muszą tam jechać, w Hamburgu i Lubece. Ciężarówkami LNG jeździmy z Holandii na północ Niemiec. W Hamburgu lub Lubece kierowca odłącza tę naczepę i podłącza naczepę, która ma jechać do Holandii”.

Optymalny komfort jazdy

Kierowcy BWS Transport są bardzo entuzjastycznie nastawieni do osiągów jazdy. „Ciężarówki na LNG zapewniają taki sam komfort jazdy jak ciężarówki z silnikiem Diesla, ale mają też tę zaletę, że są cichsze. Największą różnicą jest tankowanie. Dla kierowcy ważne jest, aby uważnie obserwować zasięg i uzupełniać paliwo na czas. Na szczęście na naszych trasach pojawia się coraz więcej stacji LNG. Możemy zatankować w Heerenveen, a punkty tankowania LNG znajdują się w pobliżu naszych punktów zamiany w Hamburgu i Lubece”.

Dobra obsługa ze strony firmy Nijwa

BWS Transport to prawdziwe gniazdo Volvo. Slik „Od lat jeździmy wyłącznie ciężarówkami Volvo. To dobre, bezpieczne ciężarówki, które wyróżnia komfort jazdy: skrzynia biegów I-Shift jest naprawdę niedościgniona. Wybór dla Volvo to także wybór dla Nijwa. Serwis Nijwa w Groningen jest doskonały. Czy masz nieszczęście? Wtedy są od razu gotowi. Nijwa myśli i jest naprawdę obok Ciebie. Cały proces zakupu ciężarówek LNG był tego kolejnym dobrym przykładem. Jesteśmy dobrze poinformowani o wszystkich detalach, w tym o szczegółowym wyjaśnieniu dostawy”.

O BWS Transport

BWS Transport ma obecnie osiem ciężarówek Volvo. Główną częścią jej działalności jest przewóz do Skandynawii w kontrolowanych temperaturach warzyw, owoców, kwiatów i roślin. „Dzięki naszej lokalizacji w Groningen jesteśmy idealnie na trasie do Skandynawii. Korzystając z odpowiedniego ładowania i kierowców za granicą możemy maksymalnie wykorzystać ciężarówki. W ten sposób możemy zaoferować rozwiązanie na prawie każdą porę dnia dla każdego zapotrzebowania na transport z i do Skandynawii. Oprócz tych działań BWS Transport wynajmuje tabor dla innych przewoźników, którzy zajmują się transportem produktów chłodniczych i mrożonych do różnych państw Europy Zachodniej”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA