REKLAMA

Dwie w pełni elektryczne ciężarówki Mercedes-Benz trafiają do Szwajcarii – Camion Transport i Migros testują eActrosy Cz.1

Niemiecki koncern sukcesywnie zwiększa liczbę eActrosów stanowiących część tzw. „floty innowacji”, przekazując te auta różnym klientom, którzy następnie testują je w codziennej pracy. 19 czerwca do tej wybranej grupy dołączyli dwaj nowi partnerzy – dostawca usług logistycznych Camion Transport oraz detalista Migros. Sprawdzą oni pojazdy w swoim kraju – w Szwajcarii.

„Flota innowacyjna eActros” do testowania u klientów ciężkich wariantów elektrycznych

W Szwajcarii trafiły do normalnej eksploatacji dwa kolejne w pełni elektryczne Mercedesy eActros: jeden znajduje się u dostawcy usług logistycznych Camion Transport, a drugi w firmie handlowej Migros. Oficjalne przekazanie obu odbyło się w filii Mercedes-Benz Trucks w Schlieren koło Zurychu. 2-osiowy, 18-tonowa egzemplarz w barwach Camion Transport służy do przewozu ładunków drobnicowych dla handlu i przemysłu w okolicach St. Gallen, z kolei pracujący dla Migros 3-osiowy, 25-tonowy przewozi ładunki do oddziałów supermarketów w rejonie Zurychu. Każdy z tych samochodów u obu klientów musi dziennie bezpiecznie przebyć dystans około 150 km, co mieści się w jego teoretycznym zasięgu, dochodzącym do 200 km. Baterie są ładowane w magazynach klientów wieczorem. Jürg Lüthi, dyrektor generalny Mercedes-Benz Trucks Schweiz AG, wyjaśnia „W Niemczech lokalnie wolny od emisji eActros przechodzi już intensywne testy praktyczne u różnych klientów. Wraz z Camion Transport i Migros cieszymy się, że możemy powitać pierwszych dwóch szwajcarskich klientów z różnych sektorów biznesu, aby wzbogacić nasze testy”.
eActros w barwach Camion Transport realizuje dostawy lokalnie wolne od emisji do centrum miasta, gdyż jest użytkowany głównie w ramach miejscowego projektu zrównoważonego rozwoju „Emisson-to the City Center”. Ta w pełni elektryczna ciężarówka przewozi ładunki ogólne z centrum miasta Schwarzenbach Camion do pobliskiego mikrohubu St. Gallen. Pojazd może też elastycznie obsługiwać inne punkty dostaw w obszarze miejskim St. Gallen. Ładunki przewozi się w nadwoziu wymiennym z tylną windą załadowczą. Josef Jäger, dyrektor Camion Transport AG, wyjaśnia „Temat zrównoważonego zarządzania jest głęboko zakorzeniony w naszej grupie. Dzięki testom Mercedes-Benz eActros i wynikającemu z tego doświadczeniu robimy kolejny krok w kierunku naszego celu, jakim od 2025 roku jest wykonywanie bezemisyjnych dostaw do centrów miast”.

REKLAMA

Przyjazna dla środowiska dostawa do supermarketów Migros

Migros korzysta z eActrosa, aby z centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego w Zurychu-Herdern zaopatrzyć oddziały swoich supermarketów w centrum Zurychu i jego okolicach. Pokonywane trasy stwarzają różne wyzwania topograficzne dla samochodu – m.in. musi on pokonywać teren górzysty. Samochód ten otrzymał także zabudowę z opcją chłodzenia, która może być używana do przemieszczania całych palet towarów, takich jak schłodzone świeże produkty. Marco Grob, dyrektor ds. Logistyki transportu w Migros Cooperative w Zurychu, ocenia „Dzięki Mercedes-Benz eActros zaopatrujemy nasze oddziały supermarketów w Zurychu bez emisji spalin – co stanowi ważny kamień milowy w duchu naszej filozofii korporacyjnej, charakteryzującej się poczuciem odpowiedzialności ekonomicznej, społecznej i ekologicznej”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA