REKLAMA

Dzięki LNG LB-Logistics inwestuje w zrównoważony rozwój

Niderlandzki LB-Logistics B.V. z siedzibą w Veghel niedawno wprowadził do eksploatacji nowy ciągnik siodłowy Volvo FH LNG 460 KM 4x2. Ciężarówka ta została dostarczona przez BAS Truck Center w Veghel. LB-Logistics aktywnie angażuje się w zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo we wszystkich dziedzinach. Inwestycja w Volvo Trucks i LNG spełnia oba założenia.

Volvo Holandia Producent

Zrównoważony rozwój stanowi część wizji LB-Logistics. Na przykład w 2008 roku, podczas budowy centrum logistyczno-magazynowego, zdecydowano się na ogrzewanie i chłodzenie go energią geotermalną. Poza tym w zeszłym roku całe oświetlenie fluorescencyjne zastąpiono oświetleniem LED z czujnikami ruchu. Inwestycja w Volvo FH na LNG to zatem logiczny kolejny krok na tej liście zrównoważonych inicjatyw. Tym bardziej, że emisja CO2 przez ciężarówkę na LNG jest o 20% niższa niż przez odpowiedniki z silnikiem Diesla, a możliwość jazdy na Bio-LNG oznacza możliwą redukcję o 100%. Gert van Lieshout, dyrektor generalny LB-Logistics, stwierdza „Pytanie brzmiało: w jaki sposób możemy stworzyć jeszcze większą wartość dodaną dla naszych klientów? Kupując paliwooszczędne Volvo FH LNG, pomagamy osiągnąć ten cel. LNG – ze względu na niższa emisja CO2, jest czystszy i bardziej przyjazny dla środowiska niż olej napędowy Ponadto znaliśmy już markę Volvo Trucks i serwis BAS Truck Center, dealera Volvo Trucks”

REKLAMA

Wydajne i opłacalne

FH LNG ma takie same właściwości jezdne, jak jego odpowiednik z jednostką wysokoprężną. Co więcej, wariant ten okazuje się równie ekonomiczny, ale cena paliwa może być nawet o 40% niższa. Tym samym – im więcej przejechanych kilometrów, tym lepiej dla końcowego całkowitego kosztu posiadania.

Ciągnik FH 460 KM LNG 4x2 LB-Logistics wykorzystuje głównie do krajowego transportu karmy dla zwierząt domowych. Gert van Lieshout o korzystnym zużyciu paliwa oraz o niskiej emisji CO2 przez FH LNG „Zasadniczo ciężarówka każdego wieczoru wraca do lokalizacji w Veghel, gdzie można też zatankować, a po drodze jest także wiele stacji benzynowych”.

Informacje o LB-Logistics B.V.

LB-Logistics to dostawca usług logistycznych, oferujący magazynowanie, zarządzanie zapasami, w tym obsługę zwrotów, przepakowywanie, nalepki, administrację i wysyłkę dla klientów. Część kompleksowej usługi stanowi również transport artykułów spożywczych i nieżywnościowych w kraju i za granicą. Wykorzystując najnowocześniejsze systemy zarządzania magazynem (WMS), zespół LB-Logistics gwarantuje optymalny wkład w wyniki biznesowe. Przy tym LB-Logistics ma certyfikaty ISO 22000, GMP + i AEO oraz aktywnie angażuje się w zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo we wszystkich dziedzinach.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA