REKLAMA

Dzięki Volvo FH LNG Exintra redukuje emisję CO2 pochodzącą transportu odzieży

Grupa Exintra z Roosendaal niedawno wprowadziła do użytku dwa ciągniki Volvo FH LNG. Ciężarówki te są używane głównie do transportu odzieży dla Primark w Holandii i Francji. Maksymalna redukcja emisji CO2 stanowiła główny powód wyboru właśnie Volvo FH LNG. Auta zostały dostarczone przez dealera Volvo Trucks – firmę Bluekens Truck and Bus.

Volvo FH LNG Producent

Sander Bogers, dyrektor generalny Exintra Group, wyjaśnia „Zrównoważona przedsiębiorczość staje się coraz ważniejsza dla naszych firm i zauważamy, że coraz więcej klientów i konsumentów poszukuje coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań. Rośnie świadomość niedoboru surowców i faktu, że na naszej planecie musimy być oszczędni. Dla naszych klientów z branży modowej oznacza to, że nie tylko muszą zwracać uwagę na zrównoważoną produkcję odzieży, ale także, czy transport jest zrównoważony i wiąże się z jak najmniejszą emisją CO2. Kwestia, w jaki sposób w perspektywie krótkoterminowej moglibyśmy emitować mniej CO2 z naszego transportu, została podjęta przez Primark. Jazda na LNG od razu okazała się dobrą opcją na trasach międzynarodowych”.

REKLAMA

Ciężarówki Volvo FH LNG są używane głównie do przewozu odzieży do Francji. Mają 460-konne silniki oraz – aby propagować zieloną ideę – zostały dostarczone w jasnoniebieskim kolorze z oryginalnymi naklejkami Volvo Trucks zamiast tradycyjnej białej wersji.

Grupa Exintra

Grupa Exintra – Exintra Group składa się z różnych wyspecjalizowanych podmiotów mogących wspólnie opracować unikatowe rozwiązania logistyczne. Przez lata stała się ogólnoeuropejskim dostawcą usług w zakresie magazynowania i dystrybucji (sklepowej). Koncentruje się głównie na modzie, produktach lifestylowych, elektronice i medycynie oraz pozostaje najbardziej znana ze swojej spółki zależnej HJ Bakker Logistics BV.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA