REKLAMA

EXCALIBUR ARMY podpisała umowę na produkcję w Indonezji wyrzutni rakietowych RM-70 Vampire na podwoziach Tatra

W poniedziałek 22 lutego EXCALIBUR ARMY podpisało umowę z indonezyjską firmą PT REPUBLIK DEFENSINDO na wspólną produkcję w Indonezji wyrzutni rakiet RM-70 Vampire.

Tatra Indonezja Producent

Produkcja ta rozpocznie się w tym roku. Projekt stanowi kontynuację współpracy obu podmiotów i zarazem jest kontynuacją realizowanych w ostatnich latach dostaw czeskich wyrzutni rakiet RM-70 Vampire dla indonezyjskich sił zbrojnych.

REKLAMA

22 lutego podpisano umowę pomiędzy EXCALIBUR ARMY i PT REPUBLIK DEFENSINDO (PT. RDI) na wspólną produkcję wyrzutni rakietowych Vampire RM-70 kalibru 122 mm na podwoziu Tatra. CSG zorganizuje pokaz w Indonezji oraz transfer niezbędnych technologii. Już w 2021 roku rozpocznie się w Batam produkcja wyrzutni rakietowych na podwoziach w układach napędowych 4x4, 6x6 i 8x8 oraz następnie dostawy tak powstałych kompletnych systemów artyleryjskich dla Sił Zbrojnych Indonezji. Umowa stwarza też możliwość pozyskania potencjalnych zamówień eksportowych o wartości dziesiątek milionów dolarów oraz daje sposobność dalszego rozwoju współpracy.

W 2016 roku EXCALIBUR ARMY dostarczyło do Indonezji pierwsze baterie wyrzutni rakiet RM-70 Vampire, w tym specjalne pojazdy wsparcia i dowodzenia, które zostały wyprodukowane i zmontowane we współpracy z firmami czeskimi i słowackimi. EXCALIBUR ARMY zapewniał również szkolenia dla załóg wyrzutni rakiet. Ponadto w ostatnich latach EXCALIBUR ARMY i jego partnerzy dostarczyli do Indonezji mosty towarzyszące i transportery opancerzone Pandur II 8x8.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA