REKLAMA

Edycja Specjalna na 25-lecie Volvo FH — hołd dla ikony

Chcąc podkreślić wprowadzenie na rynek typoszeregu FH w 1993 roku, czyli ćwierć wieku temu, Volvo Trucks prezentuje Edycję Specjalną dla uczczenia 25-lecie tego wydarzenia

Producent
Fot. Producent

Wariant ten, dostępny zarówno jako FH, jak i FH16, z kabinami wysoką lub najwyższą sypialną Globetrotter. wyróżnia się indywidualną stylizacją elementów zewnętrznych i wnętrza, doskonałym komfortem oraz najnowocześniejszym wyposażeniem.

Ma przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza linia FH stała się jedną z najbardziej popularnych ciężarówek w historii, sprzedaną w liczbie blisko miliona egzemplarzy i tym samym kształtującą życie milionów kierowców na całym świecie. Dlatego limitowana wersja na 25-lecie stanowi hołd nie tylko dla samego pojazdu, ale i dla tych wszystkich klientów oraz prowadzących, którzy przez minione 25 lat użytkowali ten kultowy model.

REKLAMA

Przede wszystkim już FH pierwszej generacji wywarło ogromny wpływ na Volvo Trucks i cały sektor ciężarówek. Stało się kamieniem milowym, całkowicie zmieniając sposób postrzegania nowoczesnego kołowego środka przewozu towarowego klasy tonażowej ciężkiej. W tym kontekście specjalna rocznicowa edycja limitowana jest więc swego rodzaju hołdem dla pierwszych 25 lat historii tego typu oraz milionów ludzi – klientów, kierowców i entuzjastów, którzy przez ten okres byli związani z tym typem. Jednocześnie stanowi punkt początkowy na dalszej drodze w jego rozwoju, by jeszcze lepiej zaspokajał potrzeby klientów i kierowców. Dlatego praca przy projektowaniu go dla osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie była zaszczytem i jawiła się jako wzorcowy przykład podejścia ukierunkowanego na klienta. Tym bardziej, że auto to przez ćwierć wieku wyznaczało coraz nowsze standardy.

Pod względem wyglądu zewnętrznego ten jubileuszowy model można opisać jako: współczesny z dodatkami w stylu retro. Srebrno-szare i pomarańczowe pasy ozdobne przywodzą na myśl początek historii pojazdu, układając się w kształt liczby 25 oznaczającej aktualny jego jubileusz. Obecny w nich efekt trójwymiarowości i cieniowanie odzwierciedla trendy wzornicze panujące na początku lat 90. ubiegłego wieku, wyraźnie nawiązując do stylu retro. Ponadto jubileuszowe egzemplarze są dostępne w dwóch premierowych kolorach: ciemniejszym odcieniu zimnej szarości

(Mammoth Tree Metallic) oraz lśniącej czerwieni (Crimson Pearl), stanowiącej współczesne nawiązanie do oryginalnego czerwonego koloru kabiny z 1993 roku. Po otwarciu drzwi kierowcy ukazuje się najwyższej klasy, luksusowe wnętrze kabiny. Ponieważ bezpieczeństwo zawsze było kluczową cechą FH, nowy model manifestuje je za pośrednictwem wszechobecnych pomarańczowych detali: od szwów w pasach bezpieczeństwa, poprzez wstawki w zasłonach i dywanikach, po odblaskowe naklejki ostrzegawcze na drzwiach. Wprowadzając te subtelne, lecz wyraźne akcenty, projektanci pokreślili kontynuację idei bezpieczeństwa i troski o kierowcę, która zawsze była zasadniczym aspektem tej linii pojazdów. Do tego, dla wzmocnienia wrażenia wyjątkowości i zwiększenia komfortu, fotele pokryto pikowaną skórą.

Generalnie zatem FH na 25-lecie z zewnątrz i w środku cechują: znak Globetrotter, unikatowe oklejenie, specjalne emblematy oraz dobrane detale we wnętrzu, takie jak zasłony, dywaniki, fotele, naklejki ostrzegawcze na drzwiach itp. Dzięki temu prezentowana edycja wyraża również sposób, w jaki FH było i wciąż pozostaje liderem innowacyjności. Tym bardziej, że zaopatrzono ją jeszcze w najnowocześniejsze technologie i może być uzupełniona o najnowsze funkcje Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo. Są to:

  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Asystentem Utrzymywania Stateczności – opracowany z myślą o zapobieganiu wpadnięciu samochodu ciężarowego w poślizg;
  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Asystentem Utrzymywania Pasa Ruchu – przygotowany z myślą o pomaganiu kierowcy w utrzymywaniu się na obranym pasie ruchu oraz zapobieganiu zderzeniom i przewróceniu się pojazdu;
  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z funkcją Ustawień Indywidualnych – umożliwiający indywidualną regulację odczuwanego przez kierowcę oporu na kole kierownicy w celu dalszego zwiększenia wygody i komfortu jazdy.

Ta ciężarówka naprawdę więc pokazuje, że Volvo Trucks jest motorem postępu i ciągle wyznacza nowe standardy w branży transportowej, tak jak od 1993 roku czyni to model FH.

Edycja Specjalna na 25-lecie FH będzie produkowana przez ograniczony okres w roku 2018 i 2019. Sprzedaż rozpocznie się pod koniec czerwca 2018 roku, dokładnie w 25 tygodniu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA