REKLAMA

Ekskluzywny turysta MAN-a rodem z Turcji Cz.1

W ubiegłym roku na prestiżowych targach BusWorld w belgijskim Kortrijk debiutował tzw. koń roboczy turystyki w stajni MAN-a - autokar Lion's Coach kolejnej generacji.

Producent
Fot. Producent

W zakresie pozycjonowania Lion's Coach to klasyczny wysokopokładowy autokar, mogący znaleźć zastosowanie w szerokiej gamie przewozów, od liniowych na średnich i długich dystansach, po turystyczne, w tym luksusowe turystyczne i realizowane w ramach tzw. turystyki objazdowej. W jego najnowszej modernizacji MAN nie zdecydował się na jakieś rewolucyjne zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Chociaż całość jest nowa, ale w tym względzie mamy do czynienia z dobrze przemyślaną wizualną kontynuacją.

Przede wszystkim następny Lion's Coach prezentuje się nowocześnie, a przy tym nieco ponadczasowo, przejmując z przodu, z tyłu i na bokach nieco bardziej wyraziste linie obecnego wzornictwa MAN. W sferze stylizacji uwagę zwracają nowe reflektory przednie, po raz pierwszy – tak samo jak tylne seryjne światła – w całości wykonane w technologii LED. Zarówno światła mijania, jak i długie z zastosowaniem diod LED świecą o około 50% jaśniej niż lampy halogenowe. Poza tym oświetlenie LED pozwala osiągnąć szerszy rozsył w połączeniu z wyraźnie większym zasięgiem światła oraz znacznie wydłużoną trwałością. Szczególną uwagę w nowych reflektorach zwraca zrobione w sposób typowy dla marki pasmo świetlne świateł do jazdy dziennej, służące jeszcze jako kierunkowskaz. Do tego dochodzą w dolnej partii przodu: chromowana listwa pod szerokim czarnym pasem podszybia, ze znakiem firmowym – odziedziczonym po przejętym Büssingu Lwem z Brunszwiku, atrapa wlotu powietrza w kolorze czarnym i w kształcie odwróconego trapezu, dolna listwa pod tą atrapą w kształcie trapezu i narożne dolne panele, zawierające u góry światła główne i na dole halogeny.

REKLAMA

Niemniej tym radykalniejszym zmianom z przodu nie towarzyszą jakieś inne radykalne zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Przykładowo w dość małym stopniu zmieniły się boki. Ogólnie jednak poprzedni wygląd nieco bez wyrazu i cech charakterystycznych zastępuje zdecydowanie ciekawsza i zindywidualizowana stylistyka części zewnętrznej.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA