Elektryczna ciężarówka Volvo w pomyślnie zakończonym w Australii w teście na oddziaływanie wysokich temperatur

Elektryczne ciężarówki i upały, czy idą w parze? W Australii Volvo Trucks zakończyło program testowy z modelem FL Electric, aby sprawdzić, jak ekstremalne upały mogą wpływać na zasięg i osiągi tego samochodu.

FL Electric Producent

Aby się dowiedzieć się, jak elektryczna ciężarówka radzi sobie w czasie upałów, inżynierowie Volvo przetestowali w Queensland w Australii elektryczny model FL w próbach drogowych w temperaturze powyżej 35°C. Paul lllmer z Volvo Trucks Australia ocenia "Temperatura jest wrogiem wydajności akumulatora w każdym pojeździe. Nasi klienci muszą wiedzieć, że przetestowaliśmy naszą technologię w niesprzyjających warunkach, a nie tylko przekazujemy dane pochodzące z testów w kontrolowanym środowisku".

REKLAMA

Trasa testowa obejmująca podjazd o nachyleniu 6%

Trasa testowa miała ponad 700 km i odbywała się w różnych warunkach ruchu, w tym na podjazdach o nachyleniu 6% i trasach prowadzących przez śródmieścia. Testowy pojazd ciężarowy o masie całkowitej 15 000 kg został wyposażony w akumulatory Volvo drugiej generacji o pojemności 265 kWh. Jazdy testowe obejmowały 40-minutowe szybkie ładowanie z 40% pojemności akumulatora, aby zrozumieć, w jaki sposób ładowanie może być zintegrowane z codzienną operacją transportową. Przewidywane zużycie energii przez akumulatory ciężarówki wynosi 0,9 kWh na kilometr, jednak test wykazał, że zużycie jest niższe i równa się 0,73 kWh na kilometr.

Energia hamowania przekazywana z powrotem do ciężarówki

"Jestem bardzo zadowolony z wyników tych testów, które dowodzą, że FL Electric jest w stanie tolerować również surowy klimat Australii" - mówi Paul Lllmer.

Potencjał hamowania odzyskowego - rekuperacyjnego, w którym energia jest odzyskiwana i przechowywana w akumulatorze pojazdu po procesie hamowania, został podkreślony w teście, przy czym sama energia hamowania wystarcza do uzupełnienia pojemności akumulatora o prawie 5%.

Dostawy Volvo FL Electric do Klientów w Australii mają rozpocząć się w 2022 roku.

REKLAMA