REKLAMA

Elektryczne Solarisy dla Mediolanu

Aż 25 w pełni elektrycznych autobusów Solaris Urbino electric trafia w tym roku na ulice włoskiego Mediolanu zamówione przez przedsiębiorstwo komunikacyjne ATM.

Producent
Fot. Producent

Polski producent autobusów Solaris na wymagającym rynku włoskim ma świetną opinię. W samym Mediolanie jeździ prawie 150 produkowanych pod Poznaniem autobusów. To wielkie włoskie miasto jest w trakcie wymiany spalinowego taboru autobusowego na nowszy i czysty, bezemisyjny, elektryczny. Niedawno Solaris zakończył realizację kontraktu na 10 autobusów elektrycznych dla tego odbiorcy, a kolejne 15 sztuk zostało już zamówione i jeszcze w tym roku pojazdy rozpoczną wożenie pasażerów na włoskich ulicach. Mediolański przewoźnik kupuje w Polsce autobusy Solaris Urbino electric napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 125 kW każdy. Magazynowanie energii elektrycznej odbywa się w zestawie nowoczesnych baterii typu Solaris High Energy o sumarycznej pojemności 240 kWh. Wszystkie pojazdy uzupełniają zapas "paliwa elektrycznego" poprzez własne, zamontowane na pokładzie ładowarki o mocy 70 kW. Zamówione przez przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej ATM Milano autobusy skonfigurowane są w wersji posiadającej 26 miejsc siedzących, z czego 14 dostępnych na poziomie niskiej podłogi. Włochy leżą w strefie "ciepłych krajów", więc wszystkie pojazdy wyposażone są w wydajną klimatyzację. Ze względu na wysokie temperatury otoczenia w tych regionach stosowane są zaostrzone wymagania przeciwpożarowe, więc w dostarczanych autobusach zainstalowano rozbudowany, automatyczny system gaśniczy typu Fire Trace. Wysokie wymagania dotyczą też monitoringu - w wysyłanych z Polski Solarisach rozmieszczono po 9 kamer oraz kamerę cofania. Żeby oceniać optymalne wykorzystanie taboru pojazdy wyposażone są w system liczenia pasażerów.
Niedawno 12 sztuk elektrycznych autobusów Solaris Urbino zakupiło też włoskie miasto Bergamo. Ostatnie dostawy spowodowały, że liczba jeżdżących we Włoszech polskich Solarisów przekroczyła 900.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA