REKLAMA

Elektryczny Man eTGE

Samochód dostawczy Man jest dedykowany  dla firm które zajmują się transportem towarów w dużych metropoliach, gdzie, zwłaszcza w centrach, często dopuszczane są tylko samochody elektryczne.

Producent
Fot. Producent

MAN eTGE napędzany jest silnikiem elektrycznym o maksymalnych mocy 100 kW i  momencie obrotowym 290 Nm dostępnym w całym zakresie prędkości obrotowej silnika.  Zasięg pojazdu na jednym ładowaniu to około 160 kilometrów. Ładowność wynosi od 950 kg do 1700 kg w zależności od homologacji wersji  (dmc 3,5 lub 4,25 t.)  Od rodzaju  stacji ładującej zależy  czasy ładowania. Stacja ładująca o mocy 40 kW jest wstanie napełnić baterie do w 80 % pojemności w 45 minut. Do pełnego naładowania  jest potrzebne około 5,5 godziny. Natomiast ładując pojazd energią elektryczną z gniazdka 230 V naładujemy naszego elektryka w przeciągu 9 godzin. Przy odpowiedniej obsłudze akumulatory są wstanie utrzymać swoją sprawność przez 10 lat użytkowania. Po upływie tego czasu i około 2000 cykli ładowania akumulator o pojemności 36 kWh energii traci 15 % ze swojej pojemności. Moduły składające się z sześciu lub dwunastu ogniw znajdują się pod lekko podwyższoną podłogą  i mogą być oddzielnie wymieniane. Według badań statystycznych około 70 procent lekkich pojazdów dostawczych używanych na terenie miast pokonuje mniej niż 100 kilometrów dziennie. Prędkość maksymalna  samochodu to 90 km/h. Auto w warunkach miejskich zużywa 20 kWh energii na 100 kilometrów przebytej drogi.

REKLAMA

 Man eTGE  kosztuje około 69500 €. Pierwsze egzemplarze trafią do metropolii Niemiec, Austrii, Belgii, Francji, Norwegii i Holandii.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA