REKLAMA

Elektryczny eActros dla Pfenning Logistics

Kolejny lokalnie bezemisyjny i cichy Mercedes-Benz eActros wchodzi do eksploatacji u dostawcy usług logistycznych Pfenning Logistics.

Ta firma z siedzibą w regionie Mannheim będzie używać tej 25-tonowej, w pełni elektrycznej ciężarówki z zasilaniem akumulatorowym do realizacji zaopatrzenia – dostaw dla fabryki Mercedes-Benz Mannheim. Oficjalne przekazanie odbyło się w zewnętrznym magazynie fabryki w „Spreewaldallee”, znajdującym się około ośmiu kilometrów od samej fabryki, na północny wschód od Mannheim. Przy tym w październiku 2018 roku Mercedes-Benz Trucks przekazał już w Mannheim eActrosa – tamten egzemplarz trafił do producenta betonu TBS Transportbeton. Oba pojazdy wchodzą w skład eActros „Innovation Fleet”, służącej do testowania przez różnych klientów całkowicie elektrycznych wariantów klasy tonażowej ciężkiej.

REKLAMA

aActros dla przedsiębiorstwa Pfenning stanowi obecnie integralną częścią łańcucha logistycznego fabryki Mercedes-Benz. Elektryczna ciężarówka przewozi części zamienne i komponenty z magazynu zewnętrznego do zakładu w Mannheim. Będzie wykorzystywana na dwóch zmianach i dziennie pokona około 160 kilometrów. Podoła temu zadaniu dzięki swojemu zasięgowi, dochodzącemu do 200 kilometrów. Akumulatory będą ładowane wieczorem w magazynie zewnętrznym po zakończeniu jazd przez samochód.

Zakład w Mannheim: Przygotowanie alternatywnych technologii napędowych


W zakładzie w Mannheim – Mercedes-Benz Mannheim pracuje ponad 5100 pracowników, wytwarzających silniki i związane z nimi komponenty dla wszystkich oddziałów pojazdów użytkowych Daimler na całym świecie. Wiosną 2019 roku firma i rada zakładowa uzgodniły wspólny pakiet dla przyszłości tej fabryki. Oprócz rozszerzenia podstawowej działalności, objął on dalszy rozwój produkcji alternatywnych technologii napędowych. Dzięki swojemu centrum doskonałości w zakresie bezemisyjnej mobilności (KEM), fabryka ta bowiem idealnie nadaje się do rozwoju i produkcji alternatywnych systemów napędowych. Wiedza specjalistyczna i infrastruktura produkcyjna w dziedzinie technologii wysokiego napięcia są ważnymi warunkami wstępnymi do montażu elektrycznych systemów napędowych z akumulatorami. Pakiet obejmuje również montaż pakietów baterii dla eActros, kiedy rozpocznie się jego produkcja seryjna, zaplanowana na 2021 rok.

Dr Thomas Grobel, kierownik działu planowania logistyki w zakładzie Mercedes-Benz w Mannheim, stwierdził: „Nasz zakład zmienia swoją pozycję, aby zapewnić zrównoważoną i konkurencyjną przyszłość. Wiąże się to z tym, że zespół logistyczny też zajmuje się technologiami przyszłości. Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy fakt, że Pfenning korzysta z cichego i bezemisyjnego eActros do zasilania naszego zakładu i już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wyniki testów”.

Zrównoważone rozwiązania logistyczne dzięki eActros

Matthias Schadler, dyrektor zarządzający Pfenning Logistics, podkreśla: „W Pfenning posiadamy ponad 85-letnie doświadczenie w cyklach zarządzania produktami i mamy swoje korzenie w tym regionie. Dlatego cieszymy się, że możemy odgrywać aktywną rolę w tym ważnym podejściu do zrównoważonych rozwiązań logistycznych poprzez testowanie Mercedes-Benz eActros. Z zasięgiem 200 kilometrów eActros idealnie pasuje do wymaganego przez nas profilu operacyjnego”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA