FUSO eCanter to kilometrowy milioner - 25 razy wokół kuli ziemskiej przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną

Po dwóch latach eksploatacji u klientów flota FUSO eCanter pokonała milion kilometrów, przejeżdżając lokalnie bez emisji. Klienci użytkują obecnie około 150 pojazdów w Nowym Jorku, Tokio, Berlinie, Londynie, Amsterdamie, Paryżu i Lizbonie. Następne dostawy będą kolejno realizowane.

Producent

Hartmut Schick, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Fuso Truck&Bus Corporation oraz szef Daimler Trucks Asia, ocenia ”Z ponad milionem kilometrów pokonanych w codziennych operacjach w siedmiu miastach na trzech kontynentach nasz eCanter FUSO udowodnił swoją niezawodność i możliwości produkcji seryjnej. Jednocześnie zdobywamy cenne informacje na temat rozwoju następnej generacji. W ten sposób FUSO podkreśla swoją pionierską rolę w dziedzinie pojazdów użytkowych z napędem elektrycznym”.

REKLAMA

Odległość miliona kilometrów oznacza jazdę dookoła świata 25 razy wzdłuż równika. Liczba zgromadzonych kilometrów jest jeszcze bardziej imponująca, biorąc pod uwagę typowe operacje klientów, w których eCanter FUSO zwykle dziennie pokonuje dystans od 30 do 80 kilometrów. Dzięki zasięgowi 100 kilometrów pojazd o masie całkowitej 7,49 tony z łatwością spełnia wymagania klientów w zakresie dystrybucji krótkiego zasięgu w śródmieściu”.

Ciągły rozwój w kierunku produkcji dużych serii

FUSO eCanter to pierwszy na świecie w pełni elektryczny lekki samochód dostawczy, który znalazł się w produkcji małoseryjnej. FUSO świętowało globalną premierę modelu eCanter w Nowym Jorku we wrześniu 2017 roku i od tego czasu dostarczyło ten pojazd wielu klientom na całym świecie. Obecnie inżynierowie Daimler wraz z klientami zbierają dane i opinie na temat codziennej eksploatacji tego auta, profili tras i charakterystyki ładowania. Informacje te wpływają potem na ciągły rozwój nowej generacji eCantera FUSO. FUSO eCanter jest produkowany w Kawasaki w Japonii oraz w Tramagal w Portugalii.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA