REKLAMA

Fabryka Samochodów „Ural” obchodzi 75. rocznicę premiery pierwszej ciężarówki Ural Cz.9

Uralska Fabryka Samochodów – Автомобильный завод «Урал» - w dniu 8 lipca obchodziła 75. rocznicę premiery pierwszego auta tej marki. Pierwszy samochód Ural ZiS-5V, pieszczotliwie nazywany przez lud Zachar, zjechał bowiem z linii montażowej 8 lipca 1944 roku. W ciągu 75 lat od premiery tego pierworodnego zakład wyprodukował ponad milion czterysta tysięcy potężnych, trwałych i niezawodnych aut Ural w wielu wydaniach docelowych, wykorzystywanych na drogach Rosji i całego świata. Dziś, dzięki rozbudowie i aktualizacji gamy modeli oraz rozwojowi sieci dystrybucyjnej, aby spełnić wymagania rynku ciężarówek i opinii konsumentów, podmiot stał się jednym z liderów rosyjskiego rynku ciężarówek z napędem na wszystkie koła.

Dywersyfikacja linii produktów, stała aktualizacja gamy modeli w celu spełnienia wymagań rynku ciężarówek i opinii konsumentów należą do podstawowych zasad przedsiębiorstwa. W 2015 roku z powodzeniem wprowadziło ono na rynek nowy wariant z napędem na wszystkie koła – „Ural NEXT”. W serii tej połączono legendarną dzielność terenową z obecnym poziomem komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa. Wśród nowych produktów wprowadzonych niedawno przez zakład znalazły się również: model eksportowy Ural NEXT 6x6 z kierownicą po prawej stronie, odmiany dla budownictwa, typ Ural-6370 z silnikiem na metan, specjalne podwozie w układzie napędowym 8x8 o ładowności zwiększonej do 30 ton, ciągnik siodłowy „NEXT” z długą kabiną i łóżkiem, brygadowa kabina wydłużona z dwoma rzędami siedzeń i inne propozycje.

W 2018 roku wytwórca ogłosił rozpoczęcie seryjnej produkcji i sprzedaży wydań z rodziny drogowej. Ural NEXT 6x4 mogą być używane na drogach publicznych i w trudniejszym terenie. Paleta obejmuje wywrotki o ładowności do 15,6 tony do przewozu ładunków masowych, ciągniki siodłowe tworzące zestawy o dopuszczalnej masie całkowitej 62000 kg oraz podwozia do montażu specjalnego wyposażenia. Na podwoziu „Ural NEXT 6x4” planowane jest przygotowanie dużej liczby specjalnych opcji nadwozi, w tym żurawi samochodowych, furgonów, śmieciarek, cystern, kombinowanych maszyn drogowych itp. Firma aktywnie pracuje też nad opracowaniem pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi. Dzisiaj seryjnie powstają Ural CNG, jako paliwo silnikowe wykorzystujące sprężony metan. Samochody na alternatywne rodzaje paliw poszerzają linię dostępnych wyrobów.

REKLAMA

Przy tym ciężarówki Ural stały się bardziej niezawodne, o większej ładowności, wygodne w obsłudze, gdyż głęboka modernizacja dostarczonych komponentów, zespołów i systemów poprawia ich specyficzne cechy i osiągi oraz pozwala osiągnąć wysoką niezawodność i jakość. Ciągłe doskonalenie jakości i wprowadzanie premierowych modeli zgodnych z wymaganiami konsumentów pozwala fabryce utrzymać i wzmocnić swoją pozycję na rynku. M.in. dzisiaj na potrzeby klientów powstaje około 900 różnych opcji i kompletnych zestawów pojazdów. Obecnie pojazdy te służą jako niezawodni asystenci dla inżynierów w energetyce i sektorze naftowym, pracowników kolei, drwali, przewoźników drogowych i budowniczych. Ze względu na wysoką zwrotność, niezawodność działania i wszechstronność, z powodzeniem funkcjonują w najtrudniejszych warunkach: gaszą pożary lasów, pomagają ratować ludzi, budować i rozwijać infrastrukturę w odległych regionach. Autoryzowana sieć obsługi i sprzedaży obejmuje ponad 100 certyfikowanych centrów serwisowych, a liczba ta stale rośnie.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA