REKLAMA

Fabryka Samochodów Ural podsumowuje 2019 rok

W 2019 roku Fabryka Samochodów Ural sprzedała 7836 pojazdów, czyli o 17% więcej niż w 2018 roku. Firma kontynuowała rozwój dotychczas proponowanych modeli oraz wprowadziła obiecujący premierowy produkt.

W 2019 roku podmiot utrzymał swoją pozycję na rosyjskim rynku odmian z napędem na wszystkie koła, z udziałem na poziomie około 30%. Tym bardziej, że produkuje 250 różnych modyfikacji aut przeznaczonych dla kompleksu naftowo-gazowego i klientów rządowych. W ubiegłym roku samochody Ural zostały też dostarczone do krajów Dalekiego i Bliskiego Wschodu, w tym Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej, oraz państw WNP. W rezultacie udział dostaw eksportowych w całkowitej wielkości sprzedaży zakładu przekracza 20%.
Przyszłe plany obejmują natomiast dalszy rozwój linii ciężarówek Ural, w szczególności budowę odmian szosowych z kabiną wagonową. Pierwszy krok w tym kierunku wykonano na XV Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych COMTRANS 2019, gdzie pokazano novum z rodziny drogowej – 3-osiowe wywrotki w układzie napędowym 6x4 właśnie ze zmodernizowaną kabiną wagonową. Modele takie mogą być stosowane w budownictwie oraz przez drogownictwo czy służby komunalne. Również na targach COMTRANS - 2019 zaprezentowano inne nowe wyroby - Ural NEXT 6x4 już z kabiną klasyczną, zasilany paliwem gazowym oraz następną modyfikację samochodu terenowego Ural NEXT 6x6 – tym razem jest to terenowy wariant wsparcia logistycznego ze skrzynią ładunkową i żurawiem przeładunkowym.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA