Ford Transit Custom PHEV Cz.2

Ford Custom Plug in hybrid (PHEV) to pierwsza w segmencie samochodów dostawczych do jednej tony hybryda szeregowa napędzana silnikiem elektrycznym o zerowej emisji z możliwością ładowania z gniazdka.

Jarosław Brach

Akumulatory trakcyjne objęte są gwarancją na osiem lat lub 160 tys km.
W domu z gniazdka o napięciu 240 V i poborze ograniczonym do 10 A Customa będziemy ładować do pełna w 4,3 godz. Istnieje też możliwość zasilenia pojazdu prądem z wydajniejszego gniazda AC typ 2 co powinno zapewnić pełne naładowanie akumulatorów w ciągu 2,7 godziny. Samochód zostały wyposażony w system rekuperacji oraz w cztery tryby jazdy:
 Tryb EV Auto – program ten automatycznie dobiera optymalne połączenie osiągów i sprawności energetycznej. Odpowiedni algorytmy sterowania systemami pojazdu sprawdzają poziomy naładowania akumulatorów i aktualny charakter jazdy czy samochód porusza się w mieście w korku czy też podąża autostradą

REKLAMA
  •  Tryb EV Teraz samochód porusza się za pomocą energii zgromadzonej w akumulatorach przy wyłączonym silniku spalinowym jako tzw „przedłużaczu zasięgu” aż do momentu gdy poziom naładowania spadnie do minimum.
  • Tryb EV później uruchomiony zostaje silnik spalinowy, który wraz z ładowaniem z rekuperacji ma za zadanie jak najskuteczniej utrzymać optymalny poziom naładowania by ten był gotowy do późniejszego użycia
  • Tryb EV Ładowanie - silnik spalinowy cały czas pracuje w celu naładowania akumulatora do pełna by zwiększyć zasięg po przełączeniu w tryb EV teraz
    Za pomocą selektora możemy wybrać poziom odzyskiwanej energii przy wspomaganiu hamowania przez system rekuperacji mamy możliwość wyboru dwóch opcji Drive lub Low.
    W opcji Low samochód szybciej wyhamowuje swoją prędkość odzyskuje więcej energii i samoczynnie zapalają się światła stopu ta opcja rekuperacji jest przeznaczona do trybu miejskiego. W tej opcji zaleca się jak najmniej korzystać z pedału hamulca należy stosować „jazdę defensywną”

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA