REKLAMA

Ford Transit Custom – Sprytniejszy z braci! Cz.1

Miliony paczek każdego dnia jest dostarczanych do odbiorców metropolii na całym globie. Coraz większym utrudnieniem dla dostawców są nowe wyzwania związane z ograniczeniami ruchu pojazdów mechanicznych w centrach miast.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Ruch ten próbuje się wyeliminować poprzez ograniczenie miejsc parkingowych w centrum lub też stosując wysokie opłaty za parkowanie. Do tego coraz częściej wymagane jest spełnienie odpowiedniej normy czystości spalin (Euro 5 i 6). Tworzone są komunikacyjne węzły przesiadkowe Park & Drive, będące skutecznym rozwiązaniem dla podróżnych ale nie dla dostawców towarów.
Operatorzy logistyczni dostarczający paczki każdego dnia toczą walkę o dotarcie z paczką na czas. Nie jest to zadanie proste.
Do zabytkowych klimatycznych rynków, czyli tam, gdzie firmy mają swoje prestiżowe siedziby, z reguły prowadzą wąskie, trudno przejezdne uliczki z dużym ruchem pieszych. Z racji gęstej pochodzącej sprzed wielu wieków zabudowy mają ograniczoną ilość miejsc parkingowych i charakteryzują się też niską przepustowością.
Do radzenia sobie w tak trudnym terenie dzięki zwrotności i kompaktowym rozmiarom jest dedykowany dostawczy Ford Transit Custom.

REKLAMA

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Auto wyróżnia agresywna stylizacja dzięki przetłoczeniom pokrywy silnika, kształtowi reflektorów i osłony chłodnicy oraz reflektory biksenonowym a także odpowiednio wyprofilowanemu zderzakowi. Siadając za kierownicą mamy wrażenie jak byśmy zajęli miejsce nie w samochodzie dostawczym tylko osobowym. Custom zachwyca designem i praktycznością deski rozdzielczej, dobrym spasowaniem i jakością materiałów. Na górnej powierzchni deski uformowano trzy pojemniki, które mogą służyć jako segregatory na dokumenty. W kabinie znalazło się miejsce na butelki nawet te większej pojemność tzn. dwulitrowe. Uchwyty mieszczą się na wysokości kolan na krawędziach z lewej i prawej strony deski rozdzielczej. Mniej trafnie zostały usytuowane uchwyty na kubki znajdują się w górnej części deski rozdzielczej zarówno z prawej jak i lewej strony na wysokości lusterek zewnętrznych. Postawienie kubka w uchwycie z prawej strony może częściowo ograniczyć widoczność w lusterku. Największe schowki mieszczą się pod fotelami pasażerów. W nowym Fordzie Customie znajdują się dwa gniazda na 12 V oraz dwa gniazda USB

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA