REKLAMA

Ford Transit Custom – Sprytniejszy z braci! Cz.3

Współczesne systemy wspomagające kierowce w nowym Customie.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Nim egzemplarz testowy opuścił miejsce parkingowe o sobie dał znać Cross Traffic Alert. technologia ta wchodzi w skład systemu martwego pola widzenia lusterek zewnętrznych (BLIS). System ten ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub z lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego. Custom ostrzega o nadjeżdżających pojazdach podczas manewru cofania za pomocą komunikatu Cross Traffic Alert, który wyświetla się na ekranie deski rozdzielczej po między zegarami oraz za pomocą zapalających się kontrolek w lusterkach systemu BLIS.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Podczas manewru cofania wspiera nas kamerka, której obraz przekazywany jest na 8 calowy ekran pojazdu. Nowy Ford Transit Custom rozpoznaje znaki drogowe i posiada system Inteligent Speed Assist ograniczający prędkość do przepisów panujących na drodze. Egzemplarz testowy był też wyposażony w system Pre Collision Asisst który w razie niebezpieczeństwa najechania na inny pojazd ostrzegał o niebezpiecznej sytuacji wyświetlając komunikat na desce rozdzielczej i podnosząc ciśnienie w układzie hamowania.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Inną ciekawą propozycję stanowi system Lane Keeping Alert.
Monitoruje on cały pas ruchu i ostrzega nas o jego nie zamierzonym opuszczeniu . Nie zamierzone przekroczenie osi jezdni jest sygnalizowane na wyświetlaczu po miedzy zegarami.
Dodatkowo system aktywuje wibracje na kierownicy. System ten jest dodatkowo sprzężony z systemem monitorowania koncentracji kierowcy. Gdy koncentracja kierowcy spadnie, a pojazd będzie prowadzony niedbale auto upomni kierowcę wyświetlając komunikat pomiędzy zegarami, a gdy charakterystyka jazdy dalej się nie zmieni kierowca usłyszy alarm akustyczny.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA