REKLAMA

Ford Transit Custom – Sprytniejszy z braci! Cz.4

Możliwości transportowe nowego Tranista Customa.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Przestrzeń ładunkowa w nowym Fordzie Transit Custom od tyłu zamykana jest drzwiami dwuskrzydłowymi. Do dyspozycji w standardzie mamy jedne drzwi przesuwne po prawej stronie; egzemplarz testowy miał drzwi przesuwne zarówno z lewej (opcja) jak i z prawej strony. Pojemność przestrzeni bagażowej jaką ma nowy Custom to dla wersji krótkiej i niskiej czyli L1 – H1 wynosi 6,0 m3 a dla wersji długiej L2 – H2 to aż 8,3 m3. Nowy Custom na swój pokład w zależności od wersji może zabrać towar o masie od 1378 kg do 1508 kg. Przestrzeń ładunkowa zachwyca ergonomią i wykorzystaniem powierzchni. Na pierwszym miejscu należy zwrócić uwagę na podłogę z której uchwyty przeznaczone do mocowania towaru zostały przeniesione na boczne ściany. Taki zabieg powoduje łatwiejszy załadunek towaru ponieważ można go przesunąć po podłodze, a uchwyty w tym nie będą przeszkadzały.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Podłoga zabezpieczona jest materiałem z tworzywa sztucznego odpornym na mocne użytkowanie. W tym tworzywie poprowadzone są rowki odprowadzające wodę co daje wymierne korzyści w utrzymaniu czystości w przestrzeni ładunkowej. Kolejną niespodzianką na plus jest przegroda z uchylną klapą, którą możemy otworzyć podczas np: transportu rur powiększając długość przestrzeni ładunkowej nawet do 3,4 m w wersji L2. Dodatkowym atutem Forda Transita Customa jest możliwość zamówienia oświetlenia typu LED w ładowni. W ten sposób możemy znacznie wydłużyć żywotność naszego akumulatora.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Sprytniejszy z Transitów może przewieźć masę zbliżoną do swojego większego brata, gorzej wypada jeżeli chodzi o objętość ładowni w m3, ale za to łatwiej go zaparkować w zatłoczonych uliczkach centrów miast.Sprytniejszy z braci w wersji( H2-L2) jest krótszy od swojego większego brata H2 - L2 (ponieważ nie występuje wersji Van L1 - H1)  o ok 20 cm i posiada długość o wymiarach 5339 mm jest też węższy o ok. 7,3 cm szerokość jaką notuje Custom bez lusterek to 1986 mm. Jeżeli chodzi o wysokość Ford Transit Custom jest też niższy od Transita o ok. 16 cm posiada wysokość całkowitą ( bez obciążenia) 2381 mm natomiast większy z braci ma wymiar 2542 mm  

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA