REKLAMA

Francuski Arquus stawia na wspierające służbę innowacje w sferze usług wspierających

Utrzymanie pojazdów wojskowych w stanie pełnej gotowości operacyjnej stanowi stałą troskę kadr zarządzających w siłach zbrojnych i innych formacjach odpowiedzialnych za zagwarantowania bezpieczeństwa. Dostępność operacyjna pojazdów jest bowiem niezbędna do pomyślnego ukończenia każdej misji.

Producent
Fot. Producent

Dlatego francuski Arquus, jeden z kluczowych europejskich dostawców zmilitaryzowanych, hybrydowych i typowo militarnych środków transportu i walki różnych klas oraz rodzajów, mając na uwadze wsparcie i zapewnienie mobilności w terenie, świadczy usługi w zakresie badań i rozwoju nowych rozwiązań dla MRO.

REKLAMA

Firma wprowadza innowacje, szczególnie poprzez rozwój internetowego wsparcia, określanego u niej terminem eSupport. Zabezpiecza ono rozwiązania oparte na analizie opinii, informacji zwrotnych i danych historycznych, rozwoju HUMS (Health and Usage Monitoring System – Systemu Monitorowania Stanu Bieżącego – Stanu Zdrowia i Wykorzystania) oraz narzędzi do podejmowania decyzji. Podmiot rozwija również propozycje w zakresie pomocy zdalnej, wychodząc przy tym z założenia, że przez cały czas wszyscy użytkownicy – operatorzy zasługują na najlepszą radę jego ekspertów technicznych. Z związku z tym oferuje też produkty i usługi wspierające optymalizację dostępności pojazdów. Rozwiązania te opierają się przede wszystkim na zastosowaniu tzw. inteligentnych okularów, łączące zespoły w terenie i ekspertów wsparcia ARQUUS.

Przygotowując także rozwiązania z zakresu konserwacji – obsługi zapobiegawczej – predykcyjnej oraz pracując nad wytwarzaniem dodatków - szczególnie nad drukowaniem w technologii 3D części zamiennych bezpośrednio w terenie, przedsiębiorstwo oferuje rozwiązania ułatwiające logistykę operacyjną i optymalizujące łańcuch dostaw. Wskutek powyższego, aby jeszcze lepiej służyć swoim klientom i zoptymalizować wiedzę operacyjną, Arquus uruchomił nowy portal internetowy poświęcony obsłudze, przeglądom i konserwacji. Nazwana Trust Online ta nowa strona internetowa przedstawia wszystkich partnerów i klientów wraz ze wszystkimi pakietami wsparcia firmy oraz zapewnia dostęp do żądanych form pomocy i narzędzi konserwacji dla wszystkich flot. Ponadto niedawno Arquus otworzył swoją najnowszą instalację logistyczną zlokalizowaną w Fourchambault (Francja), dedykowaną wszystkim klientom i partnerom na całym świecie. Dzięki infrastrukturze i procesom najwyższego poziomu może on w krótkim czasie obsługiwać wszystkie typy pochodzących od niego pojazdów będących obecnie w użyciu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA