REKLAMA

Futura w Brukseli: kwestia dotyczy doświadczenia

VDL Bus & Coach koncentruje się na ważnych wartościach marki, takich jak zysk z własności i przyciąganie ludzi, ale wie także, że podróżowanie to coś więcej niż doświadczenie. Podróżni wymagają nie tylko niezawodności mechanicznej, wzornictwa i zrównoważonych rozwiązań, takich jak lekkie konstrukcje oszczędzające paliwo; luksus i komfort stają się coraz ważniejsze.

Jarosław Brach

Futura stale dotrzymuje kroku tym zmianom. Na stoisku VDL Bus & Coach w Brukseli stały trzy Futury.


VDL Futura FDD2-141/2600 ma unikatowy układ siedzeń 48 + 2 + 1 + 1. Ta wyjątkowo luksusowa wersja dwupokładowa z układem 2 + 1 obejmuje wiele udogodnień: od połączeń USB i 220 V po kompletną kuchnię. FDD2 jest dostępny w dwóch długościach (FDD2-130 i FDD2-141), z maksymalnym ustawieniem siedzeń 96 + 1 + 1 dla FDD2-141. Specjalnie do celów transportu liniowego, oprócz standardowego silnika MX-13 o mocy 530 KM/2600 Nm ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Traxon, dostępny jest silnik MX-11 o mocy 450 KM/2300 Nm z w pełni automatyczną skrzynią biegów Ecolife, co pozwala na dostarczenie określonej odmiany docelowej w zależności od indywidualnych wymagań.

REKLAMA


VDL Futura FHD2-129 / 2100 to wariant luksusowy. Niezwykle wygodne fotele VDL klasy 500 z regulowanymi zagłówkami zapewniają optymalny komfort siedzenia. Dzięki układowi 53 + 1 + 1 osiągnięto unikatowe połączenie dużej liczby siedzeń i wygodnej odległości między nimi. Dobrze zrównoważoną koncepcję oświetlenia można w pełni dostosować do preferencji klienta, korzystając z funkcji RGBW. Ponadto podpodłogowe bagażniki cechują się objętością 11,5 m3, a z kompaktowym promieniem skrętu, wynoszącym zaledwie 22 096 mm, ten 13-metrowy autokar przewyższa zwrotność wielu 12-metrowych odpowiedników. FHD2-139 / 2300 sprawia zaś, że ten wysoki poziom komfortu staje się również dostępny dla niepełnosprawnych pasażerów. Dzięki podnośnikowi zamontowanemu nad tylną osią tego trzyosiowego autokaru o długości 13,9 metra i z układem siedzeń 57 + 1 + 1, pasażerowie niepełnosprawni mogą być równie łatwo zakwaterowani. System szybkiego odblokowywania umożliwia całkowite usunięcie z pojazdu luksusowych siedzeń VDL klasy 300, tworząc miejsce dla 15 pasażerów na wózkach inwalidzkich.
VDL Futura są też teraz standardowo wyposażone w Predictive Powertrain Control (PPC).

Korzystając z danych GPS, PPC stale prognozuje topografię drogi, więc przez cały czas wybierany jest właściwy bieg. Zapewnia to najwyższy poziom komfortu jazdy przy jednoczesnej maksymalizacji efektywności zużycia paliwa. Ponadto funkcja Ecoroll przesuwa skrzynię biegów do położenia neutralnego i ustawia silnik na biegu jałowym podczas lekkich zjazdów, wykorzystując siłę rozpędu i grawitację do utrzymania prędkości pojazdu. Gdy droga znów się wyrówna, skrzynia przekładniowa płynnie i niezauważalnie przełącza się z powrotem na właściwy bieg. W zależności od warunków topograficznych, PPC zapewnia znaczne zmniejszenie zużycia paliwa, tym samym wyraźnie przyczyniając się do wzrostu rentowności.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA