REKLAMA

G’Day Australia! Akumulatorowy FUSO eCanter firmy Daimler Trucks został wprowadzony na rynek australijski

FUSO wprowadziło na rynek w Australii pierwszy seryjnie produkowany e-Truck koncernu Daimler Trucks. Niedawno w Melbourne odbyła się impreza inauguracyjna, podczas której zaprezentowano pionierski lekki typ eCanter. Dzięki temu wdrożeniu pojazd ten wkrótce będzie obsługiwany przez klientów w czwartym co do wielkości regionie, po Japonii, Europie i USA.

eCanter dla Australii jest wysyłany z europejskiej produkcji w Tramagal w Portugalii i ma te same standardowe specyfikacje, co modele obecnie dostępne w Japonii i Europie. Aby zapewnić bezpieczną jazdę w mieście, wyposażono go w funkcje bezpieczeństwa, takie jak zaawansowany system hamowania awaryjnego, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz elektroniczny program stabilizacji toru jazdy. Przed wprowadzeniem na rynek e-Truck był rygorystycznie sprawdzany w sześciomiesięcznym lokalnym teście, podczas którego eksploatowano go z maksymalnym obciążeniem.

REKLAMA

Pierwsza partia dostaw do australijskich klientów ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zwiastując w tamtejszych miastach nową erę mobilności elektrycznej. Klienci, którzy mają otrzymać eCanter, będą wspierani przez wybranych dealerów FUSO, gdzie mogą również uzyskać porady dotyczące optymalnej infrastruktury oraz schematów ładowania.

FUSO cieszy się dużym zainteresowaniem wiodących przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego, zaangażowanych w redukcję emisji i hałasu. W nadchodzących latach spodziewana jest lepsza dostępność urządzeń do szybkiego ładowania, która dodatkowo ułatwi popularyzację pojazdów użytkowych z napędem elektrycznym na baterie.

W lutym 2021 roku rząd krajowy otworzył pierwszą rundę swojego Future Fuels Fund, przeznaczając 16,5 mln AUD na wsparcie projektów infrastruktury szybkiego ładowania BEV.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA