GEODIS kupuje od IVECO 200 samochodów na gaz ziemny

Do obsługi dostaw miejskich we Francji GEODIS inwestuje w „zieloną" flotę. Cel tego przedsięwzięcia polega na ograniczaniu emisji zanieczyszczeń i uciążliwego hałasu. GEODIS i IVECO podpisali umowę będącą jednocześnie zamówieniem na 200 samochodów z silnikami zasilanymi CNG i przystosowanymi do spalania biogazu. Dostarczenie pojazdów zaplanowano na koniec 2021 roku.

GEODIS kupuje od IVECO 200 Producent

Marie-Christine Lombard, CEO of GEODIS, mówi „Ta inwestycja jest kolejnym krokiem GEODIS do ograniczania wpływu działalności firmy na środowisko oraz przeciwdziałania zmianom klimatu. W szczególności poprzez ekologizację transportu drogowego na ostatnim odcinku dostaw, przyczynimy się do dekarbonizacji sektora. W naszych działaniach skupiamy się na logistyce miejskiej".

REKLAMA

Celem GEODIS jest w ciągu trzech lat 100-procentowa dekarbonizacja transportu w centrach 35 największych miast francuskich, czyli ośrodków powyżej 150 000 mieszkańców. Proaktywna strategia zainicjowana kilka lat temu osiągnęła nowy poziom dzięki złożeniu zamówienia w IVECO, będącym liderem rozwiązań opartych na alternatywnych paliwach, z prawie 60-procentowym udziałem we francuskim rynku.

GEODIS zdecydował się na 107 IVECO Daily i 93 IVECO Eurocargo zasilanych BioGNV, czyli paliwem, którego stosowanie pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 95%, przy zachowaniu takich samych osiągów, jakie oferują pojazdy zużywające olej napędowy. W porównaniu z odpowiednikiem wyposażonym w silnik Diesla zgodny z normą Euro 6-E emisja cząstek stałych ulega redukcji o 95%, a emisja dwutlenku azotu (NO2) pozostaje niższa o 90%. Auta spełniają kryteria kategorii Crit'Air 1. Certyfikat Pieck Quiet Truck 71 dB oznacza, że w dzień i w nocy można nimi obsługiwać dostawy w centrach miast, gdzie obowiązuje strefa cichej pracy.

Stéphane Cassagne, Executive Vice President of GEODIS' Distribution & Express line of business, powiedział „Zwiększone wykorzystanie nowych rodzajów energii sprzyja działaniom na rzecz ograniczania emisji związanej z naszą aktywnością dystrybucyjną. Zamówienie na 200 pojazdów to ważny krok, potwierdzający nasze zaangażowanie w ograniczanie emisji CO2. W ten sposób we Francji stajemy się jednym z głównym podmiotów w branży ekologicznych dostaw, co przekłada się na dalsze korzyści dla naszych klientów". Emilio Portillo, Managing Director of IVECO France, dodał zaś „Doceniamy zaangażowanie GEODIS i cieszymy się z zaufania okazanego naszej marce. IVECO bardzo wcześnie uwierzyło w potencjał rozwiązań opartych na gazie ziemnym, na które popyt konsekwentnie rośnie we Francji i Europie. Rozwiązania te pozwalają realizować potrójny cel ochrony klimatu, zdrowia i jakości życia w miastach, a nasze pojazdy stają się punktem odniesienia dla przedsiębiorstw transportowych deklarujących chęć wprowadzania w swojej działalności proekologicznych zmian".

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA