REKLAMA

Goodyear wprowadza na rynek nowe opony dla lekkich pojazdów ciężarowych.

Goodyear wprowadza na rynek nowe opony dla lekkich pojazdów ciężarowych. Charakteryzują się one podwyższoną trwałością i są przeznaczone do użytkowania w każdych warunkach drogowych i z każdym rodzajem napędu.

Producent
Fot. Producent

Oferta obejmuje dwadzieścia nowych modeli opon na obręcze kół o średnicach 17,5” i 19,5” zarówno na oś prowadzącą jak i na oś napędową.

Nowe modele ogumienia KMAX S i KMAX D na obręcze kół o rozmiarze  17,5” i 19,5” dostępne są zarówno w wersji na osie prowadzące jak i napędowe.

REKLAMA

Opony KMAX S i KAMAX D cechują się dobrymi osiągami we wszystkich warunkach pogodowych i drogowych przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji na kilometr.

Ogumienie to zostało przystosowane dodatkowo do nowych rodzajów napędu takich jak elektryczny, hybrydowy, ale głównie będzie stosowane w samochodach z silnikiem Diesla.

Inżynierowie postawili sobie jako cel uzyskanie długich przebiegów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu właściwości trakcyjnych i precyzji kierowania.

Priorytetem była optymalizacja nowych opon do specyfiki transportu regionalnego i ruchu miejskiego.

Nowe ogumienie KMAX S i KAMAX D zastąpi w kwietniu br. opony Goodyear RHS II na oś prowadzącą i RHD II (+) na oś napędową.

Budowa nowego ogumienia opiera się na sprawdzonej technologii KMAX wzbogaconej o wzmocnioną budowę karkasu.

Nowa konstrukcja opon KMAX S i KMAX D spełnia aktualne oraz znane, przyszłe wymagania dotyczące opon zimowych.

KMAX S i D wzbogacono o zalety których poprzednie modele nie miały; m. in. potrafią ograniczyć koszty operacyjne dzięki zmniejszonym oporom toczenia i większej trwałości.

Podczas toczenia notują lepszą, bardziej optymalną od poprzednika temperaturę pracy opony, mniejsze zużycie energii i lepszą efektywność paliwową.

Wysokiej jakości mieszanka bieżnika w nowych modelach opon  wydłuża żywotność, zapobiega przegrzewaniu i optymalizuje opory toczenia. Wzmocnieniu uległa też konstrukcja opasania. Teraz jest bardziej odporne na uderzenia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA