HITS rzuca wyzwanie systemowi logistycznemu innowacjami

HITS to nowy projekt badawczo-innowacyjny zarządzany przez CLOSER wraz ze Scanią. W ramach projektu opracowane zostaną zrównoważone rozwiązania transportowe dla atrakcyjnego i bezpiecznego miasta.

HITS Producent

Elisabeth Hörnfeldt, kierownik projektu HITS w Scania Research&Innovation, wyjaśnia, że Scania jest firmą zorientowaną na technologię, która wewnętrznie prowadzi badania. Jednak przy współpracy 15 partnerów w ciągu czterech lat w ramach projektu HITS przyjęte zostanie szersze podejście, obejmujące również modele biznesowe. CLOSER odgrywa ważną rolę jako koordynator i będzie wspierać Scanię jako kierownik projektu. Doświadczenie CLOSER w tworzeniu tzw. aren i struktur dla innowacji oraz współpracy będzie korzystne, gdy HITS bada i opracowuje nowe modele biznesowe oraz testuje nowe praktyczne rozwiązania i koncepcje dla zrównoważonej logistyki miejskiej. Elisabeth Hörnfeldt mówi „Widzimy duży potencjał w opracowywaniu wydajnych rozwiązań transportowych we współpracy z właścicielami nieruchomości, miastami, gminami, przewoźnikami towarowymi, firmami logistycznymi, firmami informatycznymi i badaniami naukowymi”.

REKLAMA

Projekt podejmie kilka trudnych, ale ważnych kwestii, aby promować zmiany w obszarach związanych z postawionym wyzwaniem. Niektóre z najważniejszych zagadnień dotyczą polityki otwartego udostępniania danych dotyczących transportu oraz dostosowania spraw legislacyjnych, nie tylko w kontekście rozwoju nowych usług transportowych i samochodowych. Geofencing jest jednym z kilku przykładów technologii o dużym potencjale tworzenia bezpieczniejszego i czystszego miasta, ale infrastruktura i przepisy, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, muszą zostać dopasowane, aby osiągnąć globalne cele zrównoważonego rozwoju.

Projekt jest częściowo finansowany przez Vinnova, tak zwany projekt FFI (strategiczny program badań i innowacji w zakresie pojazdów). Kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie projektu HITS jest to, że praca opiera się na potrzebach użytkowników i klientów. Dlatego tak ważne są modele biznesowe i niezbędne jest zbudowanie zaufania między uczestnikami łańcucha transportowo-logistycznego. „Mam nadzieję, że HITS będzie projektem, który zmienia wszystko, aby coś się stało. HITS - my to urzeczywistniamy” - mówi Elisabeth Hörnfeldt,

Ambicją projektu innowacyjnego HITS jest rzucenie wyzwania dzisiejszemu systemowi logistycznemu. W HITS strony działają w oparciu o krytyczne potrzeby biznesowe użytkowników w systemie logistycznym, a przy pomocy nowych technologii Autonomous, Connected, Electric and Shared Vehicles (ACES) tworzy się nowy zrównoważony i opłacalny system logistyczny.

Fakty

HITS 2024 (Sustainable & Integrated Urban Transport System) jest zarządzany przez Scania we współpracy z CLOSER, a konsorcjum obejmuje Catena, Dagab, Ericsson, Fabege, FTL Logistics, Göteborgs Universitet, Havi Logistics, IVL, KTH, Linköpings Universitet, LogTrade, Ragnsells, Rise, Stockholms stad & Upphandling Södertörn.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA