Hei Oslo! DB Schenker rozszerza zrównoważoną logistykę miejską w Norwegii o osiem elektrycznych akumulatorowych FUSO eCanter

Międzynarodowy dostawca usług logistycznych wzmacnia swoją strategię zrównoważonego rozwoju dzięki bezemisyjnej logistyce miejskiej w Oslo. Osiem bezemisyjnych FUSO eCanter będzie działać poza „Oslo City Hub”. DB Schenker jest największym użytkownikiem floty pojazdów elektrycznych firmy FUSO, gdyż w codziennej eksploatacji obsługuje łącznie 41 egzemplarzy eCanter.

FUSO eCanter Producent

Międzynarodowy dostawca usług logistycznych – DB Schenker – oraz FUSO, marka Daimler Trucks, redukują emisje gazów cieplarnianych na drogach Norwegii, wysyłając silny sygnał w dziedzinie elektromobilności. W październiku 2020 roku ten ekspert ds. logistyki i Daimler Trucks ogłosili rozszerzenie swojego pionierskiego partnerstwa. Zgodnie z tym, 41 ciężarówek FUSO eCanter zostało wprowadzonych do codziennej eksploatacji w jedenastu krajach europejskich, przyczyniając się do zmniejszenia emisji w miastach. Tymczasem od początku tego roku nowo zamówione pojazdy są produkowane i dostarczane do DB Schenker, do jego lokalizacji we Francji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Austrii. W ramach tej umowy dostawca usług logistycznych rozszerza teraz swoją flotę pojazdów elektrycznych w Oslo, wzbogacając ją o osiem lokalnie bezemisyjnych FUSO eCanter. Mając łącznie 41 ciężarówek eCanter, DB Schenker obsługuje największą flotę elektryczną w Europie i jest największym posiadaczem floty elektrycznej FUSO. Cyrille Bonjean, dyrektor ds. transportu lądowego na Europę w DB Schenker, mówi „DB Schenker ogłosił rok 2021 swoim rokiem EKO, kładąc większy nacisk na ochronę środowiska. Dlatego szczególnie się cieszę, że w tym roku wraz z naszym partnerem Daimler Trucks zrobiliśmy znaczący krok naprzód w kierunku naszego celu, jakim jest uczynienie europejskich miast wolnymi od CO2”. Frank Rohde, Head of Fleet Sales FUSO Europe, potwierdza zaś, że „Innowacyjny„ Oslo City Hub ”DB Schenker to imponujący pokaz tego, jak logistyka może wyglądać w przyszłości. Cieszymy się, że z ośmioma FUSO eCanter możemy być częścią tego projektu, wraz z naszym partnerem DB Schenker udowadniając, że dzięki ciężarówce FUSO eCanter możliwa jest już lokalna, wolna od emisji i hałasu dystrybucja w mieście”.

REKLAMA

Dostawy neutralne pod względem emisji CO2 na ostatnim kilometrze w całym centrum Oslo

W 2019 roku DB Schenker otworzył w stolicy Norwegii „Oslo City Hub” o powierzchni około 500 m². City Hub jest uważany za pełnoprawne centrum, z którego wszystkie towary są dystrybuowane w centrum miasta wyłącznie za pomocą pojazdów elektrycznych i rowerów elektrycznych. Oznacza to, że międzynarodowy dostawca usług logistycznych redukuje o 100 procent emisje CO2 związane z dystrybucją towarów w miastach. Obsługując w Oslo około 40 całkowicie elektrycznych pojazdów, firma może dziennie wykonać 800 lokalnie bezemisyjnych dostaw. Na poziomie międzynarodowym DB Schenker postawił sobie natomiast za cel redukcję do 2030 roku emisji gazów cieplarnianych o 40% w porównaniu z 2006 rokiem. Wprowadzenie koncepcji zrównoważonej logistyki miejskiej w Oslo stanowi ważny kamień milowy na drodze do osiągnięcia tego ogólnego celu.

Ponad 200 aut FUSO eCanter w operacjach klientów na całym świecie

eCanter to pierwsza w pełni elektryczna lekka ciężarówka Daimler Trucks produkowana w małych seriach. FUSO świętowało swoją globalną premierę tego samochodu użytkowego do dystrybucji na krótkim promieniu w 2017 roku. Od tego czasu model ten jest dostarczany do wielu klientów w Europie, Japonii i USA. Udowodnił też, że jawi się jako niezawodny i bezemisyjny środek przewozu na ostatniej mili. Obecnie w codziennej eksploatacji klienci obsługują ponad tych 200 pojazdów. Co więcej, całkowita odległość pokonana przez globalną flotę eCanter przekracza teraz łącznie 3 miliony kilometrów przejechanych lokalnie bez emisji - co odpowiada oszałamiającym 75 okrążeniom planety Ziemia.

Jako pionier elektrycznych ciężarówek, FUSO wyznaczyło w branży pojazdów użytkowych wizję przyspieszenia elektryfikacji i wprowadzania lokalnego transportu o zerowej emisji. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Daimler Trucks, FUSO ma być liderem branży pojazdów użytkowych w przyszłości i dąży do tego, aby do 2039 roku wszystkie nowe pojazdy w krajach Triady, tzw. w Europie, Ameryce Północnej i Japonii, były neutralne pod względem emisji CO2. W ten sposób eCanter odgrywa znaczącą rolę w osiąganiu transportu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, z ciągłym przechodzeniem w kierunku społeczeństw neutralnych w obszarze emisji tego związku, na co dużą uwagę zwracają i do czego dążą różne rządy w krajach europejskich i poza naszym kontynentem.

O DB Schenker

DB Schenker wspiera handel i przemysł w globalnej wymianie ładunków: w transporcie lądowym, lotniczym i morskim na całym świecie oraz w logistyce kontraktowej i zarządzaniu łańcuchami dostaw. Z ponad 140-letnim doświadczeniem podmiot należy do światowych liderów w branży logistycznej. W 2019 roku ponad 76 900 pracowników w około 2100 lokalizacjach w 130 krajach na całym świecie osiągnęło obrót w wysokości 17 miliardów EUR. DB Schenker w Niemczech to największa krajowa firma grupy, zatrudniająca około 17 400 pracowników w ponad 100 lokalizacjach. Z obrotem 4,1 miliarda EUR w 2019 roku DB Schenker należy również do wiodących dostawców zintegrowanej logistyki na rynku niemieckim. Poza tym jest numerem jeden w europejskim transporcie lądowym. Dzięki 430 lokalizacjom dostarcza produkty i usługi transportu lądowego w ramach kompleksowej ogólnoeuropejskiej sieci. W Europie dla klientów DB Schenker jeździ po drogach łącznie ponad 45 000 pojazdów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA