REKLAMA

Hinduska wojskowa ciężarówka Super Stallion 12x12

Główny dostawca ciężarówek dla hinduskich sił zbrojnych – wchodzący w skład Hinduja Group koncern Ashok Leyland przygotowuje wariant 6-osiowy swojej militarnej ciężarówki, stanowiący alternatywę na dotychczas importowanych - z opcją montażu w Indiach – czeskich ciężarówek marki Tatra

Producent
Fot. Producent

Powstający pojazd, oznaczony jako Super Stallion 12x12, jest wariantem klasy tonażowej ciężkiej, przygotowanym do działania w najtrudniejszych warunkach terenowych i w odmiennych warunkach klimatycznych. Zaopatrzony ma być w silnik N6, 8-biegową skrzynię przekładniową, 2-biegową skrzynię rozdzielczą oraz osie napędowe z redukcją w piastach kół. Dla poprawy manewrowości – redukcji promienia skrętu cztery z tych sześciu osi będą sterowane za pomocą układu hydraulicznego. Na wszystkich kołach założone będzie pojedyncze ogumienie z bieżnikiem terenowym o rozmiarze 16.00R20. Wzmocnioną ramę podwozia o tradycyjnym układzie drabinowym utworzą podłużnice i poprzeczki. Poza tym pneumatyczny układ hamulcowy otrzyma system ABS. Długa, odchylana kabina pomieści zaś cztery osoby w układzie miejsc 1+1+2 oraz dostanie wydajne układy klimatyzacji i ogrzewania. Dopuszczalna masa całkowita ma się równać 55000 kg, dopuszczalna ładowność 34000 kg, z kolei długość powierzchni do załadunku 12350 mm.

REKLAMA

Pojazd ten bazowo ma pełnić rolę nośnika rakiet balistycznych, ale możliwe są i inne aplikacje, w tym logistyczne i inżynieryjne – przykładowo żuraw z ramionami wysuwanymi teleskopowo o bardzo dużym udźwigu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA