REKLAMA

Holenderska Wierda Voertuig Techniek (WVT) i jej konwersje ciężarówek MAN-a Cz. 1

Holenderska Wierda Voertuig Techniek (WVT) – Inżynieria Pojazdów Wierda jest małą niszową firmą - specjalistą w opracowywaniu i produkcji niestandardowych rozwiązań transportowych.

Producent
Fot. Producent

Została założona w 2005 roku przez obecnego dyrektora - właściciela Rene Wierda, który widział możliwość przygotowywania – w oparciu o bazowe – standardowe moduły i wersje aut – specyficznych wyrobów, kompletacyjnie zindywidualizowanych – specjalnie dobranych pod konkretnego klienta. Jej siedziba mieści się we fryzyjskiej (Frisian) wiosce Joure, przy czym korzenie i powiązania osobiste wiążą się z innym podmiotem należącym do rodziny Wierda – Wierda Bedrijfswagens
Za bazę do swoich przeróbek WVT wybrała ciężarówki MAN-a. Wybór ten nie należał oczywiście do przypadkowych. MAN mianowicie do początku tego stulecia sam oferował specjalne wersje fabryczne, przygotowane z myślą o rynku holenderskim, a na nim głównie klientów z sektora budowlanego. Jednak – ze względu na relatywnie niewielką skalę zamówień – ostatecznie wycofał się z tej części biznesu. Tym samym postawienie na MAN-a stanowiło rozsądną opcję. Tym bardziej, że ogólnie jego samochody holenderscy użytkownicy cenili za ich parametry techniczno-użytkowe. W takich realiach WVT dość szybko odniosła sukces, analogicznie jak niegdyś sam MAN-a egzemplarze po modyfikacji w pierwszym rzędzie proponując odbiorcom z sektora budowlanego. Już w 2007 roku liczba zamówień i skala obrotów wyraźnie wzrosły, co doprowadziło do dużej profesjonalizacji WVT, w wyniku czego powstał podmiot optymalnie zorganizowany i dojrzały. Jednocześnie ta profesjonalizacja doprowadziła do spełnienia przez WVT surowych wymagań zakładu MAN Truck&Bus AG w Niemczech i w efekcie uzyskania certyfikatu QUL. W ten sposób WVT została uznana przez MAN Truck&Bus AG za przedsiębiorstwo uprawnione do dokonywania konwersji pojazdów użytkowych marki MAN. Powyższe oznacza, że egzemplarze zmodyfikowane przez WVT są oficjalnie uznawane przez MAN Truck&Bus AG oraz mają zapewnione: łatwą obsługę i niskie koszty napraw czy przeglądów dzięki zastosowaniu oryginalnych części MAN, serwis i sprzedaż prowadzone przez wszystkich dealerów MAN w Holandii oraz utrzymanie warunków fabrycznej gwarancji MAN. Ponadto w WVT, kierując się strategią opracowania produktów, które oszczędzają pieniądze i środowisko, w 2011 roku rozpoczęto przygotowywanie zupełnie nowego wyrobu w postaci uniwersalnego (niezależnego od marki) rozwiązania hybrydowego do napędu konstrukcji zabudów ciężarówek. W tym samym roku WVT wyprodukował pierwszy hybrydowy WOM, a rok później na rynku pojawił się pierwszy pojazd testowy.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA