REKLAMA

IFRE Cz.1

W dniach od 7 do 9 czerwca w Kielcach odbyły się II Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO. Chociaż organizatorzy dwoili się i troili, by wyglądały one na dość wartościową imprezę, ale słabego uczestnictwa ze strony przynajmniej część z najważniejszych u nas w tej branży graczy ukryć się zwyczajnie nie dało. Zabrakło m.in. Magirusa – FIRE-MAX, Steo-Rosenbauera i STOLARCZYK Technologia Pożarnicza. Ci zaś, co przybyli, jak Szczęśniak PS, PS Bocar, WISS Wawrzaszek, Moto Truck Leszek Chmiel, Kamaz Polska przeważnie urządzili swoje ekspozycje w bardzo oszczędny sposób. Mimo tego nie zabrało na wystawie co najmniej kilkunastu ciekawych pojazdów. Oto najbardziej interesujące z nich.

Producent
Fot. Producent

PS Bocar

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBA 1/0,8 na uterenowionym podwoziu Fuso Canter typ 6C18D. Nośnik ten wyróżniają: silnik o mocy maksymalnej 129 kW/175 KM, napęd na obie osie – 4x4, blokady mechanizmów różnicowych, funkcja dołączania napędu na przód, system ABS, dopuszczalna masa całkowita 7000 kg oraz wydłużona, załogowa, zespolona, 6-osobowa kabina z miejscami w układzie 1+1+4. Kabina ta ma m.in. centralny zamek, seryjną klimatyzację oraz immobilizer.

Wykonana przez PS Bocar zabudowa w zakresie konstrukcji i poszycia to struktura metalowo-kompozytowa. Dostała ona żaluzje aluminiowe z zamknięciem rurowym BARlock, pięć schowków w układzie 2+2+1 oraz oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne wykonane w technologii LED. Zbiorniki środków gaśniczych są dwa, oba kompozytowe: wody o pojemności 1000 l i środka pianotwórczego o pojemności 100 l. W skład układu wodno-pianowego weszły m.in autopompa dwuzakresowa typ A 8/8 – 2/40 o wydajności 800 l/min przy ciśnieniu 8 barów, ręczny dozownik środka pianotwórczego (3%,6%), zwijane elektryczne i ręczne szybkie natarcie z wężem o długości 60 m z prądownicą wysokociśnieniową oraz układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia. Wyposażenie standardowe obejmuje: generator sygnałów dźwiękowych BOS 200, maszt oświetleniowy z najaśnicami LED, sprzęt łączności radiowej – radiostację przewoźną, niezależne ogrzewanie kabiny i przedziału autopompy, falę świetlną. Na liście wyposażenia opcjonalnego znalazły się zaś m.in.: agregat prądotwórczy, wyciągarka elektryczna oraz wyspecyfikowany przez konkretnego odbiorcę sprzęt pożarniczy i ratowniczy.

REKLAMA

Wymiary tego pojazdu są następujące: długość 6500 mm, szerokość 2200 mm, wysokość 2700 mm.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA