[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

IFRE Cz. 9

W dniach od 7 do 9 czerwca w Kielcach odbyły się II Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO. Chociaż organizatorzy dwoili się i troili, by wyglądały one na dość wartościową imprezę, ale słabego uczestnictwa ze strony przynajmniej część z najważniejszych u nas w tej branży graczy ukryć się zwyczajnie nie dało. Zabrakło m.in. Magirusa – FIRE-MAX, Steo-Rosenbauera i STOLARCZYK Technologia Pożarnicza. Ci zaś, co przybyli, jak Szczęśniak PS, PS Bocar, WISS Wawrzaszek, Moto Truck Leszek Chmiel, Kamaz Polska przeważnie urządzili swoje ekspozycje w bardzo oszczędny sposób. Mimo tego nie zabrało na wystawie co najmniej kilkunastu ciekawych pojazdów. Oto najbardziej interesujące z nich.

Fot. Jarosław Brach

Średni uterenowiony samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 13.290 4X4 BL z bliźniaczym ogumieniem na osi tylnej

Za pojazdową podstawę służy tu uterenowione – ze względu na bliźniacze ogumienie na osi tylnej – podwozie MAN typ 13.290 4x4 BL, o dopuszczalnej technicznie masie całkowitej 13000/15500 kg. Ma ono mieszane zawieszenie – z przodu mechaniczne, z tyłu pneumatyczne. Napędza je 6-cylindrowy, rzędowy silnik z turbodoładowaniem i chłodzeniem powietrza doładowującego, spełniający normę czystości spalin Euro 6 i w zamontowanym tu nastawie uzyskujący moc maksymalną 213 kW/290 KM. Wydłużona, załogowa, czterodrzwiowa kabina mieści wewnątrz 6 osób w układzie 1+1+4.

Zabudowa powstała z materiałów odpornych na korozję - stali nierdzewna oraz kompozytu. Boczne skrytki sprzętowe w liczbie sześciu – po trzy na każdą stronę – oraz tylna skrytka przedziału autopompy (układ skrytek 7 – 3+3+1) zamykane są wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi z zabezpieczeniem rurowym. We wnętrzu podesty i półki da się regulować na żądaną wysokość, z kolei oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne zrobiono w technologii LED.

REKLAMA

Autopompa HMT – model 24/10-4/40 – legitymuje się wydajnością 2960 l/min przy ciśnieniu 8 barów i 470 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Dozownik środka pianotwórczego może być ręczny lub automatyczny. Zbiorniki na środki gaśnicze wykonano z materiału kompozytowego. Ich pojemności określono na: wodę – 3000 bądź 3500 litrów, środek pianotwórczy – 10% pojemności zbiornika wody, czyli odpowiednio 300 albo 350 litrów. W skład układu wodno-pianowego wchodzą jeszcze m.in.: działko wodno-pianowe DWP 16 Moto-Truck, sterowane ręcznie i elektrycznie szybkie natarcie wodno-pianowe z wężem o długości 60 m oraz cztery zraszacze – dwa z przodu i dwa z boku auta. Podstawowe wyposażenie obejmuje m.in.: pneumatycznie wysuwany teleskopowy maszt oświetleniowy z lampami typu LED 2x216 W, IP 67, z automatycznym złożeniem do pozycji transportowej i sterowaniem pilotem przewodowym lub zdalnie (opcja), niezależne ogrzewanie kabiny i przedziału autopompy oraz falę świetlną. Wyposażenie dodatkowe zawiera natomiast m.in.: wyciągarkę elektryczną, osłonę wyciągarki, taran, czujniki cofania, kamerę cofania, wysuwane szuflady, obrotowe podesty oraz sprzęt łączności radiowej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij