REKLAMA

IVECO Bauma 2019 Cz.1

Na targach Bauma 2019 IVECO na wspólnym stoisku FN817 wraz z CASE Construction Equipment prezentowało swoją szeroką ofertę dla branży budowlanej.

Bartosz Wojtowski
Fot. Bartosz Wojtowski

Wśród pokazanych przez niego ciężarówek znalazła się także ciężka wywrotka kopalniana IVECO Astra HHD9 86.50 CE 8x6 Euro 6. Ten wariant dedykowany do pracy w kamieniołomach stanowi część gamy pojazdów Astra przeznaczonych do ciężkich zastosowań terenowych w przemyśle naftowym i gazowym, górnictwie, kamieniołomach, przy tzw. ciężkich konstrukcjach oraz przy przewozach ponadnormatywnych. Jest to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań do codziennego intensywnego użytkowania w ekstremalnych warunkach, gdzie wydajność i niezawodność są priorytetem. Łączy w sobie solidność, ładowność i niezawodność, będących zaletami typowych dla branży sztywnoramowych lub przegubowych wozideł o dużej wytrzymałości, przy znacznie niższym całkowitym koszcie posiadania.

REKLAMA

Wzmocnioną kopalnianą wywrotkę Astra - Astra HD9 56.86 8x6, również specjalnie zoptymalizowaną pod kątem eksploatacji w kopalniach odkrywkowych surowców mineralnych (piach, żwir, skały), rud metali oraz węgla, z zabudową w postaci tylnozsypowej wywrotki o pojemności skrzyni 24 m³, podmiot pokazał już trzy lata temu, podczas poprzedniej edycji Baumy. Wówczas model ten święcił swoją premierę. Ujawnione teraz jego unowocześnione i nieco zmienione wydanie różni się co do szczegółów kompletacji, przy czym tak jak i typ 56.86 8x6 wyróżnia się wzmocnioną ramą podwozia, wraz ze wzmocnionymi osiami i zawieszeniem, oraz właściwie skompletowanym układem napędowym z mocnym silnikiem i bardzo dużą ładownością.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA