REKLAMA

IVECO Defence Vehicles dostarcza setną ciężarówkę Trakker GTF 8x8 do Bundeswehry

Setna wojskowa zmilitaryzowana taktyczna ciężarówka IVECO Trakker z całkowitej liczby zakontraktowanych w ramach tej umowy 133 sztuk została dostarczona przez IVECO Defence Vehicles do niemieckiej Bundeswehry, reprezentowanej przez BAAINBw (Federalne Biuro Bundeswehry ds. Sprzętu, Technologii Informacyjnych i Wsparcia w Służbie). Ceremonia przekazania odbyła się w siedzibie IVECO Defence Vehicles w Niemczech, w mieście Ulm, z udziałem przedstawicieli armii i Ministerstwa Obrony oraz partnerów przemysłowych.

Producent
Fot. Producent

Porozumienie na temat sprzedaży 133 taktycznych ciężarówek wojskowych, klasyfikowanych jako kategorii wysokiej ładowności oraz wysokiej mobilności, z gwarantowanym poziomem ochrony, podpisano w 2015 roku. Auta te zostały wybrane przez nabywcę jako część realizacji programu zaopatrzenia armii niemieckiej na sprzęt kategorii GTF (Geschützte Transportfahrzeuge), z dostawą rozłożoną na ponad cztery lata.
Pojazdy te są wyposażone w wykonaną przez niemiecki koncern zbrojeniowy KMW długą, integralnie opancerzoną kabinę, oferującą wymagany na dziś poziom ochrony balistycznej, przeciwminowej oraz przeciw ładunkom improwizowanym IED. Bundeswehra odbiera je w pięciu różnych konfiguracjach, w tym przygotowane do przewozu platform i kontenerów standardu ISO, niektóre z żurawiem hydraulicznym i systemami wyciągarek.
"Ten setny pojazd stanowi przypieczętowanie i tak już silnych relacji między IVECO Defence Vehicles a niemieckim ministerstwem obrony, jednym z naszych najważniejszych klientów", skomentował Vincenzo Giannelli, prezes i dyrektor generalny IVECO Defense Vehicles. "Jesteśmy dumni z tego, że nadal dostarczamy najlepsze w swojej klasie rozwiązania dla obecnych i przyszłych wymagań niemieckich sił zbrojnych, w oparciu o solidne wzajemne zaufanie i satysfakcję budowane przez lata w naszym niemieckim oddziale, który wciąż wyróżnia się na tle innych jakością usług świadczonych na rzecz klienta".

REKLAMA

Ostatnie zamówienia z Bundeswehry objęły także 280 średniotonażowych ciężarówek 4x4 Eurocargo, przewidzianych do dostarczenia do końca 2018 roku. Dzięki tym dostawom kołowego taktycznego sprzętu transportowego najnowszej generacji, filia CNH Industrial – IVECO Defence Vehicles tylko potwierdziła swoją pozycję jako jednego z najważniejszych partnerów wojska niemieckiego w sferze przemysłowej. W ciągu ostatniej dekady przekazała bowiem temu odbiorcy prawie 1000 ciężarówek z szerokiej gamy swoich produktów. Były one potem z powodzeniem intensywnie eksploatowane w trakcie ekspedycyjnych misji bojowych, takich jak operacje w Afganistanie i Mali.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA