REKLAMA

IVECO, FPT Industrial i Nikola Corporation przedstawiają Nikola TRE Cz.1

W dniach 2-3 grudnia podczas pokazu w Turynie IVECO i Nikola – w zaledwie trzy miesiące po ogłoszeniu strategicznego partnerstwa – zaprezentowali makietę swojego pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu akumulatorowego (BEV), przeznaczonego na rynki europejskie i nazwanego Nikola TRE.

Generalnie IVECO, FPT Industrial i Nikola Corporation rozpoczynają współpracę w celu osiągnięcia – dojścia do drogowego transportu bezemisyjnego. Europejska Nikola TRE zostanie oficjalnie zaprezentowana na wystawie pojazdów użytkowych IAA 2020 w Hanowerze w Niemczech, natomiast pierwsze egzemplarze dotrą do klientów w 2021 roku. Typ ten stanowi pierwszy krok na drodze do wprowadzenia modelu elektrycznego z ogniwami paliwowymi Nikola (FCEV), który będzie dostępny dla klientów do 2023 roku. Warto tu bowiem wskazać, że pierwszą makietę NIKOLA TRE przedstawiono w Scottsdale, Arizona, Stany Zjednoczone, podczas Światowej Imprezy NIKOLA w kwietniu 2019 roku.

REKLAMA

IVECO, FPT Industrial i Nikola pokazały makietę akumulatorowo-elektrycznej Nikola TRE, pierwszej wersji powstałej w wyniku wspólnego przedsięwzięcia CNH Industrial i Nikola, czyli obejmującego markę z segmentu pojazdów użytkowych oraz specjalistę od układów napędowych. Auto opiera się na gamie klasy tonażowej ciężkiej IVECO S-WAY, wprowadzonej na rynek w lipcu ubiegłego roku w Madrycie i generalnie dobrze przyjętej przez klientów oraz ekspertów branżowych. W układzie konstrukcyjnym bazuje zaś na IVECO S-WAY i integruje zaawansowaną technologię elektryczną Nikoli oraz zastrzeżony system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji. Przy tym integracja projektu Nikola w IVECO S-WAY została wspólnie przeprowadzona przez Nikola i Italdesign - w jego centrali w Moncalieri (Turyn). Integracja tego projektu jest więc naturalną konsekwencją partnerstwa z 2018 roku między obiema firmami.

Gerrit Marx, prezes ds. Pojazdów użytkowych i specjalnych, stwierdził: „IVECO S-WAY to wyjątkowy produkt, ucieleśniający koncepcję IVECO ukierunkowania na klienta i nabrał już dynamiki na rynkach, zyskując zasłużony sukces. Stanowi to podstawę Nikola TRE i oznacza początek nowej podróży w kierunku transportu bezemisyjnego, zapewniając nam platformę do wprowadzania cech (funkcji) zakłócających, które zmienią branżę transportową”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA